Yüz Estetiği Ameliyatları

Çocukluğumuzda düştüğümüz ağacık çizikleri, yaşadığımız şehrin kirli havası, heçirdiğimiz hastalıkların izleri derken bir anı defteri gibidir cildimiz ve onun en göz önünde olan kayıt alanı da yüzümüzdür. Ne yaparsak yapalım yaşlanmayı engelleyemiyoruz ama belki yavaşlatıp, izlerin bazılarını silebiliriz. Bunu yaparken de amacımız geçmişimizi anılarımızı silip başka bir silüete bürünmek değil, sizi gencecik bir çıtıra dönüştürmek değildir. Zaten bu mümkün de değil. Sadece amacımız içinde bulunduğumuz yaşı daha kaliteli ve diri geçirebilmek için yüzümüze enerji katmak. İçimizde hala barındırabildiğimiz yaşam enerjisini bakışlarımıza yansıtabilmek. İşte tek amacımız bu. Daha keyifli ve mutlu yaşlılık…

Yüz Germe Ameliyatı
Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı

Duvarda gördüğünüz o saatin saniyeleri umarsızca ilerliyor. Hiçbir şey onu ilgilendirmiyor. Ne olursa olsun o ilerleyecek. Benzer bir saat hücrelerimizde de hiç durmaksızın işlemekte ve yer çekimi denilen inatçı kuvvet tüm dokularımıza asılarak aşağıya çekmekte. Savaşı onların kazandığının ilk işaretleri: YAŞLANMAK.

orta-yuz-germe

Orta Yüz Germe Ameliyatı

Yüz estetiğinde birçok konu iç içe girdiği için, her ne kadar teknik açıda çok farklı bir ameliyat olsa da, orta yüz germe (midface lift) felsefesini yüz germeninkinden ayırmak pek mümkün değildir. Bu nedenle bu konuyu okumaya başlamadan önce sitemde bulunan yüz germe (facelift) kısmını incelemenizi öneririm.

orta-yuz-germe
boyun-ve-gidi-germe
boyun-ve-gidi-germe

Boyun Germe Estetiği

Yüz estetiğinde bir çok konu iç içe girdiği için, her ne kadar teknik açıdan çok farklı bir ameliyat olsa da, boyun germe ( neck lift ) felsefesini yüz germeninkinden ayırmak pek mümkün değildir. Bu nedenle bu konuyu okumaya başlamadan önce sitemde bulunan  yüz germe (face lift) kısmını incelemenizi öneririm.

yuze-yag-enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Kalbi yerinden çıkartıp bir yere transfer edecek olsaydık onun o muhteşem dört odacıklı tasarımını korumak zorunda kalırdık. Ya böbrekleri kullanmak gerekseydi, ya da akciğerleri… Hangi organı kullanırsak kullanalım bütünlüğünü korursak ancak o organın tüm özelliklerinden faydalanabiliriz. Parçalarına, hücrelerine ayrılan akciğer solunamaya, hücrelerine ayrılan böbrek kanı süzme görevini yapamaz. Ama yağ doku yapar.

yuze-yag-enjeksiyonu
hollywood-yanagi
hollywood-yanagi

Hollywood Yanağı (Bişektomi Ameliyatı)

Bir elma ağacının altında mışıl mışıl öğle uykusu çekerken bir elma düşer ve “neden” sorusunu sorar. Neden bu elma kopunca yere düştü? Ve ağırlığı olan her şey neden yer çekimi doğrultusunda düşmekte? O günden bugüne Newton’un da bizim de hayatımızda birçok düşüş yaşandı.

sakak-germe

Şakak Germe Estetiği

aşımızın ilerlemesi ile birlikte özellikle de 40 yaşından sonraki dönemde bazı belirleyici faktörlerden ötürü şakak bölgesinde estetik açıdan bazı bozulmalar gözlenmektedir. Bu dönemde bu bölgede gevşemeler ve sarkmalar oluşur.

sakak-germe
Kepçe Kulak Estetik
Kepçe Kulak Estetik

Kepçe Kulak Ameliyatı

Elinize kalem verip hadi çizin denilse hatlarını hatırlamakta zorlanacağınız derecede kıvrımları ve engebeli yüzeyi olan kulaklarımız aslında son derece muntazam bir geometriye sahiptir. Bunu ancak katlantılarında ya da açılarında bir sorun olduğunda çok net olarak anlarız.

revizyon-burun-ameliyati
revizyon-burun-ameliyati

Yüz Estetiği Sonrası Süreçler

Ameliyattan çıktığınız için işin büyük ve zor kısmının bittiğini sanabilirsiniz. Bir bakıma belki de öyledir ama biten kısım aslında sizin için en belirsiz olan kısımdı sadece. Uykuda olduğunuzu için size en korkunç gelen tarafı. Ama hikâye aslında yeni başlıyor…

Messenger

Doktora Sor

WhatsApp

Şimdi Ara