saç ekimi

Türkiye’de Saç Ekimi

Türkiyede saç ekimi cazip fiyatları ve başarılı sonuçları ile dünya çapında çok fazla tercih edilen bir işlemdir. Alanında uzman bir hekimin ellerine saçlarınızı emanet ettikten sonra, ahenkle uçuşan saçlarınızın hayalini kurmaya başlayabilirsiniz.

Bu konuda profesyonel ekibi, donanımlı saç ekim kliniği ve yılların vermiş olduğu tecrübesi ile hizmet veren Op. Dr. Ozan Balık ile mükemmel sonuçlar elde edeceksiniz. Türkiyede saç ekimi için karar verdiyseniz kesinlikle bu ekip ile irtibata geçmelisiniz.

Öncelikle saç ekimi için gelen hastaların sağlık taraması yapılır. Ardından hangi tür saç ekimi yapılacağına karar verilir. Donör bölge belirlendikten sonra ekim aşaması ile ilgili tüm detaylar hakkında doktorunuz tarafından bilgilendirme yapılır. Ekim için gün kararlaştırıldıktan sonra, konforlu bir ortamda acısız saç ekimi yapılır.

Tecrübeli bir ekip ile oldukça keyifli geçecek olan saç ekim operasyonu sürecinde, aynı zamanda İstanbul’u gezme fırsatı da yakalarsınız. Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya, Pierloti, Boğaz Köprüsü başta olmak üzere pek çok turistik yeri gezerek hem Türkiye’de saç ekimi yaptırıp hem de tatil yapıp hem de sağlıklı saçlara kavuşma fırsatı yakalamış olursunuz. İstanbul boğazı manzarasında yemek yerken, yeni saçlarının hayalini kuran herkes Türkiye’de saç ekimini tercih etmektedir.

Saç ekimini kimler yapar?

Görsel güzelliğin en önemli unsuru olan saçları emin ellere teslim etmek gerekir. Piyasada saç ekimi yaptığını iddia eden onlarca merdiven altı firma olsa da, bu konuda sıkı bir araştırma yaparak, alanında uzman doktorlara ulaşılması mümkündür.

Türkiye’de saç ekimi için karar verdiyseniz bu konuda uzman kişileri araştırmanız gerekir. Aksi halde geri dönüşü imkansız sonuçlar elde edebilirsiniz. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak saç ekimine olan talep de artmaya başladı.

Bu talepleri ranta çevirenlerin sayısı da artış gösterdi. Eğer saç ekim uzmanı ile anlaşmak üzereyseniz, kesinlikle uzmanlık seviyesini araştırmalısınız.

Yasal olarak saç ekim uygulamasını plastik cerrahi ve dermatoloji alanında uzman doktorlar yapmalıdır. Türkiye’de saç ekimi için Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ozan Balık saç ekiminde profesyonel hizmet vermektedir.

Saç ekiminde başarı oranı nedir?

Cerrahi bir uygulama olan saç ekiminde hekimlik tecrübesi yüksek bir uzmana başvurduğunuzda, saç ekim başarı oranı da artacaktır. Tasarım ve sanatsal yeteneğini uzmanlığı ile birleştiren plastik cerrahı tarafından uygulanan saç ekimi, en yüksek seviyede başarıyı getirecektir.

Türkiye’de saç ekimi başarı oranı hekimin uzmanlığına göre değişiklik gösterir. Uzman doktor kontrolünde yapılan saç ekiminde başarı oranı yüksektir. Profesyonel bir saç ekim merkezinde gerçekleştirilen greftlerin tutma oranı %95’in üzerinde olmalıdır.

Saç ekiminin kalıcılık oranı nedir?

Saçlar ekildikten sonra birkaç gün içerisinde saç çizgisinin ana hatları ve büyümesi görülmeye başlar. Kalıcı sonucu görebilmek için 1 yıl beklenmesi gerekmektedir.

Türkiye’de saç ekimi sonrasında kalıcılık oranının yüksek olmasını istiyorsanız saygın bir klinik, uzman bir doktor seçmelisiniz. Ekim sonrası saç derisinin korunması ve saçların bakımı da saç ekimi sonuçlarının kalıcılığında önem taşımaktadır. Bu nedenle saç ekim merkezleri arasında en iyi hizmeti veren klinik tercih edilmelidir.

Saç ekimi için en uygun yaş kaçtır?

Bu konuda uzmanlar tarafından farklı görüşler olsa da, estetik işlemlerinde yaş sınırı olarak en alt rakam 18’dir. Ancak teknik olarak saç ekiminin yaş sınırı yoktur. Örneğin; herhangi bir şekilde kaza sonrası saçlarının bir kısmını kaybeden çocuk için saç ekimi tıbbi gerekliliktir.

Türkiye’de saç ekimi önemli bir organizasyondur. Kişinin yaşı, sağlık durumu, ihtiyacı olan saç kökleri ve donör bölge incelenerek planlama yapılmalıdır. Saç dökülmesinin nedeni troid, genetik faktörler, endokrin bozukluklar, stres, bazı minerallerin eksiklikleri ve yaşam tarzı gibi faktörler ila ilgili olabilir. Bu gibi durumlarda doktor tarafından muayene edilir. Saç ekimi için en uygun yaş ve zamana göz önünde bulundurularak nihai karar verilir.

Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

Saçlar dökülmeye başladıktan sonra alınan önlemlerin pek etkisi olmaz. Kellik noktasına gelecek şekilde dökülen saçların yerlerine yenilerinin ekilmesi gerekir. Bunun için de saç derisine en uygun olan saç ekim tekniği kullanılmalıdır. Türkiye’de saç ekimi için teknolojinin getirdiği yenilikler uygulanmaktadır. Saç ekim teknikleri uygulama şekline göre gruplara ayrılmaktadır.

Kaybettiğiniz saçların yerine yenisinin ekilmesi için, öncelikle gerekli incelemeler yapılarak, hangi tekniğin uygulanacağına karar verilir. Kıllar toplanırken ve toplanan kıllar ekilirken kullanılan yöntemlere göre saç ekim teknikleri bulunmaktadır. Bu teknikleri sıralayacak olursak:

  • FUT Tekniği,
  • FUE Tekniği,
  • DHI Tekniği,

Bu teknikler ekim yapılacak alana tek başına uygulanabildiği gibi bir operasyon esnasında karıştırılarak da kullanılabilmektedir.  Bu durumu açıklayacak olursak; FUE yöntemi ile kıl kökleri toplanıp, ekim sırasında DHI Tekniği kullanılabilmektedir. Bu konuda insiyatif tamamen hekime bağlıdır. Ve en başarılı sonucu almak için ekip halinde karar verilir.

Sağlık durumu ve donör bölge göz önünde bulundurularak yapılan incelemeler ile birlikte uygulanacak olan teknikler hakkında, uygulamayı gerçekleştirecek hekim tarafından hastaya detaylı bilgi aktarılacaktır.

FUE Tekniği

Günümüzde daha çok sık tercih edilen bu FUE tekniği, lokal anestezi ile yapılmaktadır. FUE mikro motoru aracılığı ile donör bölgeden ekim yapılacak alanın ihtiyacı kadar greftler tek tek toplanır. Toplanan greftler ekim yapılacak alanda kanallar açılarak yerleştirilir.

Greft toplama işlemi sırasında tek seansta 2000 ile 5000 arasında kök toplanarak ekime hazır hale getirilir. İkinci defa grefte ihtiyaç duyulması halinde yeniden toplanarak ikinci seans yapılabilir.

FUE saç ekimi yönteminde avantajlı durumlara bakacak olursak; ekilen saçlar kalıcıdır ve uzamaya devam eder. Kadınlara ve erkeklere uygulanabilen bir saç ekim yöntemidir.

İz ve leke oluşturmayan dikiş gerektirmeyen bir yöntemdir. Türkiye’de saç ekimi yaptırmaya karar verdiğinizde FUE yöntemi hakkında detaylı bilgileri uzmanınızdan daha detaylı bir şekilde öğrenmeniz mümkün olacaktır.

FUT Tekniği

Bu teknik artık neredeyse kullanılmamaktadır. FUT küçük bir cerrahi işlem ile saç dökülmesi yaşanan kelleşmiş bölgeye saç köklerinin nakledildiği bir saç ekim yöntemidir.

Saç derisinde dökülmemiş olan bölgeden saçlı bir deri kesilip çıkarılarak, mikroskop altında deri şeridinden en az hasar ile ayrıştırılan saç köklerinin ekim yapılacak bölgedeki kanallara tek tek ekilir.

Fut saç ekimi ekilecek saç kökü miktarına bağlı olarak 4-8 saat sürebilmektedir. İyileşmesi için 1-2 ay beklenmelidir. Türkiye’de saç ekimi teknikleri arasında seçim yaparken, en doğru bilgiyi uzmanınızdan öğrenebilirsiniz. Op Dr Ozan Balık bu konuda kişiye özel uyguladığı saç ekim teknikleri ile en başarılı sonuca ulaşmanızı sağlamaktadır.

Dhi Tekniği

Bu yöntem en gelişmiş saç ekim tekniğidir. Uygulama esnasında kanal açmadan en az kesi yapılarak işlem başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır. DHI saç ekim tekniği ile hem yara izleri daha az belli oluyor hem de saç ekim süresi kısalıyor. Türkiye’de saç ekimi için kullanılan tekniklerin de en popüler olanıdır.

Donör bölgeden toplanan saç folikülleri ekilecek bölgeye implanterle kanal açılmadan ekilmesi şeklinde gerçekleştirilen bir yöntemdir. Oldukça keskin bir yapıya sahip olan Choi iğnesi kanal şeklindedir. Toplanan saç kökleri bu iğnenin kanalına yerleştirilerek ekim işlemi yapılır.

Kullanılan kalem uçları farklı ölçülerde olup, saç ekimi yapılacak kişinin saç kökü ve kalınlık yapısına göre seçim yapılır. FUE tekniğine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Sapphire FUE Tekniği

Dünya çapında da sıklıkla kullanılan Safir FUE tekniği (foliküler ünite ekstraksiyonu), kanal açma aşamasında kullanılan safir uçlar ile gerçekleştirilir. FUE tekniğinde olduğu gibi saç kökleri donör bölgeden toplanır. Ancak FUE yönteminden farklı olarak çelikle değil, kalem formundaki safir cevheri ile açılmaktadır.

Mikro düzeyde açılan kanallar doku deformasyonunu en aza indirdiğinden dolayı, ekim sonrası kabuklanmayı da azaltmaktadır.

Türkiye’de saç ekimi aşamasında sıklıkla tercih edilen Sapphire FUE Tekniği sayesinde saç köklerinin sık ve doğal çıkış yönüne uygun şekilde ekilmesine olanak sağlanmaktadır.

Saç ekimi konusunda oldukça başarılı sonuçlar elde edebileceğiniz Safir Fue  Tekniği kendi saçınızdan ayırt edilemeyecek sonuçlar elde etmenizi sağlamaktadır. Elbette yöntem kadar bu yöntemi uygulayan kişilerin alanında uzman hekimlerden oluşması gerekmektedir.

Saç ekimi konusunda sunmuş olduğu başarılı hizmetleri ile Türkiye’nin en çok tercih edilen doktoru olan Op Dr. Ozan Balık bu konuda en iyi sonuca ulaşmanızı sağlamaktadır. Saç ekim merkezinin steril olması, donanımlı ve güler yüzlü hizmet olanağı ile hastalarına konforlu hizmet vermektedir.

İstanbul En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Doktorları

Saç ekimine olan ilginin artması ile birlikte bu alanda kendini uzman gösteren merdiven altı pek çok firma da türemeye başladı. Özellikle ucuz saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler bu tarz sahte saç ekim merkezlerine giderek, geri dönüşü imkansız sonuçlara maruz kalmaktadır.

Türkiye’de saç ekimi konusunda alanında uzman ve işini iyi yapan merkezler ve doktorlar çok iyi araştırılmalıdır. Bu konuda eğitim almış, sertifika sahibi klinikler ve uzmanlar en doğru seçim olacaktır. Op Dr Ozan Balık Türkiye’de kendini kanıtlamış uzman estetik cerrahıdır.

Saç ekimi konusunda başarılı çalışmaları ile herkes tarafından tercih edilmektedir. Ozan Balık saç ekim kliniği ise steril ortam olup, çalışma ekibi alanında uzman, yetenekli ve güler yüzlü kişilerden oluşmaktadır.

İstanbul ve Türkiye’de Saç Ekimi Avantajları

Saç ekimi konusunda başarılı doktorları, donanımlı klinikleri ile dünya çapında kendisini kanıtlamış olan Türkiye’de saç ekimi pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir.

Diğer ülkelere nazaran daha uygun fiyata saç ekimi yaptırabilirsiniz. Bunun yanında misafirperver olan Türk insanı ile tanışıp keyifli sohbetler yapabilirsiniz. Rüya gibi şehir İstanbul’da saç ekimi yaptırırken, boş zamanlarınızda turistik mekanları gezme fırsatı yakalayabilirsiniz. Çok ucuz bir miktara hem saç ekimi yaptırıp hem de harika bir tatil fırsatı yakalamak için Türkiye de saç ekimi tercih etmek avantajlı bir seçim olacaktır.

Saç Ekiminde Başarı Oranı ve Dikkat Etmeniz Gerekenler

Saç ekimi sonrası başarı oranının yüksek olması için hekim konusunda iyi bir seçim yapmak gerekir. Alanında uzman ve bu konuda eğitim almış bir estetik cerrahı tarafından saç ekimi yapılması halinde hem başarı oranı yüksek olacaktır hem de iyileşme hızı kısa sürecektir. Türkiye’de saç ekimi konusunda uzman doktor Op Dr Ozan Balık ile doğal ve kalıcı saçlara ulaşabilirsiniz.

Uygulamış olduğu yüzlerce saç ekimi hastasının memnuniyet yorumları kendisinin ne işinde ne kadar profesyonel olduğunu kanıtlamaktadır.

Saç ekimi başarı oranının en yüksek seviyede olması için sizler de Ozan Balık uzmanlığında bir operasyonu tercih etmelisiniz.

İstanbul’da Saç Ekimi Fiyatları ve En İyi Merkezler 2022

Türkiye ve İstanbul’da saç ekim fiyatları, muayene edildikten sonra hastanın ihtiyacına yönelik hangi tekniğin uygulanacağı, kaç adet greft gerektiği tespit edilerek belirlenmektedir. Böylece saç ekim önerilerinde dünya standartlarında bir hizmet alırken kalite ve başarı oranı da ön planda tutulmaktadır.

Genel olarak dünya piyasasına bakıldığında Türkiye’de saç ekimi fiyatları oldukça uygun maliyettedir. Op. Dr. Ozan Balık kliniğinde konforlu bir saç ekim operasyonunu uygun fiyata yaptırmanız kaçınılmazdır. Bu fırsatı kaçırmadan hemen randevu oluşturmanız yerinde bir davranış olacaktır.

Saç Ekimi Sık Sorulan Sorular

İstanbul’da saç ekimi fiyatı ne kadar?

İstanbul’da saç ekim hizmeti veren kliniklerde öncelikle ön muayene yapılarak, kişinin ihtiyacı olan hizmet belirlenmektedir. Bu ihtiyaç dahilinde gerekli olan işlemler için fiyat listesi çıkarılmaktadır. Yani öncelikle muayene olmalı ve uzman doktor tarafından değerlendirme yapılmalıdır.

İstanbul Saç Ekimi Fiyatları 2022

Zamanla dökülen ve kelliğe neden olan saçlarınıza yeniden kavuşmak sanıldığı kadar zor değil. Üstelik İstanbul’da bu fiyatlar oldukça uygun. Türkiye’de saç ekimi konusunda İstanbul fiyatları yüzleri güldürüyor.

Hem tatil yapıp hem de saç ekimi yaptırmanın keyfini süren turistler unutulmaz bir anı ile memleketine dönüyor. 2022 yılında da saç ekimi için oldukça düşük rakamlar ile Ozan Balık Kliniğinde gerekli kontrollerin ardından saç ekiminizi yaptırabilirsiniz.

İstanbul‘da FUE Saç Ekim Fiyatları Ne Kadardır?

Fue saç uygulaması öncesinde klinikte hastanın muayenesi gerçekleştirilir. Saç ekimi için kaç adet greft gerekli olduğuna karar verilir. Belirlenen greft adedine göre saç ekimi için gerekli fiyat listesi belirlenir. Türkiye’de saç ekimi için karar verdiğinizde, saç ekim kliniği ile görüşerek en doğru fiyat listesine ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Kadınlarda Saç Ekimi Ne Kadar?

Kadınlarda saç ekimi en az erkekler kadar çok tercih edilmektedir. Bazı kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi görülürken bazılarında ise farklı nedenlerden dolayı bölgesel dökülmeler meydana gelmektedir.

Kadınlarda saç ekimi fiyatlarını öğrenmek için en ekim yapılacak klinikte uzman doktor kontrolünden geçilmesi gerekmektedir.

3000-4000 ve 5000 Greft Saç Ekimi Fiyatı 2022 Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Genel olarak saç ekim fiyatları greft sayısına göre belirlenmektedir. Bu konuda her klinik kendi belirlediği rakamlar üzerinden fiyat vermektedir. Türkiye’de saç ekimi  için net bir fiyat öğrenmek istiyorsanız Ozan Balık Kliniği ile irtibata geçebilirsiniz.

İstanbul’da En İyi Saç Ekim Merkezi Nerededir?

Sağlıklı saçlara yeniden kavuşmak isteyen herkesin en çok merak ettiği konulardan birisi de bu işi profesyonel yapan merkezlerdir.

Özellikle yurt dışından Türkiye’de saç ekimi yaptırmak isteyen herkes, bu konuda sıkı bir araştırma yapmaktadır. Eğer İstanbul’da saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız Op Dr Ozan Balık Saç Ekim Merkezi en iyi saç ekim merkezi olarak tavsiye edilmektedir.

İstanbul’da Dhi Saç Ekim Fiyatları Ne Kadardır?

DHİ saç ekimi için fiyat belirlemesi yaparken uzman kontrolünden geçmeniz gerekmektedir. Saç ekim fiyatları kişiden kişiye göre saç ekimi yapılacak alan dahilinde değişiklik göstermektedir.

Özel kampanyaların olduğu durumlarda indirimler söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle saç ekimi yaptırmayı düşündüğünüz klinik ile ilgili gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz.

İstanbul DHİ saç ekimi fiyatları için alanında uzman Op Dr Ozan Balık kliniği ile görüşebilirsiniz. Kendisi Plastik Cerrahı Doktoru olup, başarı oranı yüksek sonuçlar elde ederken uygun fiyat ve güler yüzlü hizmet ile hastalara konforu bir süreç sağlamaktadır. Türkiye’de saç ekimi için en doğru tercih Ozan Balık Kliniği olacaktır.