Dövme Silme

dövme silme

Revlite Q-Switch Nd-YAG Lazer İle Dövme Silme

İlk dövmemi yaptırmak için 4 yıl düşünmem gerekti. Hangi figürü hiç sıkılmadan yıllarca taşıyacağıma karar vermeye çalışıyordum. Sonunda yapıldı, 3 yıl sonra da ikincisi geldi tabi. Hala sıkılmadan keyifle taşıyabiliyorum. Ama bütün hikayeler böyle değil maalesef. Çok da heveslenmediğiniz bir dövmeden sıkılmış olabilirsiniz. Yada fikirler değişmiştir ve şimdi sıradaki hamle ondan kurtulmaktır.

“Bir dövme nasıl silinir?” i anlatmadan önce dövmenin vücutta nasıl saklı kalabildiğini konuşmak lazım. Dövmede kullanılan boyalar büyük ölçüde non-allerjik ve non-antijeniktir. Yani vücudumuzun savunma sistemi açısından herhangi bir tetikleyici özelliği yoktur. Zaten bu yüzden vücudumuz tarafından yok edilmeden çok uzun yıllar derimizde kalır. Hiç bir dövme silme yöntemi de dövme boyasını yok etmiyor aslında. Sadece lazer ışığı tarafından parçalanarak vücut tarafından yabancı algılanması sağlanıyor. Bunu nasıl yapıyoruz peki?

Şöyle düşünün. Örneğin kendinizde yada çevrenizde lazer epilasyon yaptıran birilerini görmüşsünüzdür. Ne yapıyor lazer? Kıl gövdesi deriden daha koyu olduğu için o rengi gören bir lazer ile atış yapıldığında ışığı emiyor ve ışık içerisindeki enerji ısıya dönüşerek kılın yanmasını sağlıyor. Epilasyon merkezlerindeki o harika yanık kıl kokusunun sebebi budur işte. Bir kıl yandıktan sonra artık başka bir şeye dönüşmüştür.

Dövme silerken de her renk için farklı dalga boylarındaki bir lazer çeşidi kullanılır ki o renk lazer ışığını olabildiğince emsin ve kendi içerisinde ısıya dönüştürsün. Dövme boyasını oluşturan pigment parçalarında öyle yüksek bir enerji birikir ki neredeyse deri altında minik patlamalar olur ve yapısı değişir. Yapısı değiştikten sonra vücudun savunma sistemi tarafından fark edilmeye başlanır, fark edildiği için de yavaş yavaş vücuttan atılması yönünde bir çalışma başlar. Bu hücresel çalışma yavaş ilerleyen bir süreç olduğu için de bir sonraki seans için 2 ay gibi bir süre bırakılması doğru olacaktır.

Kliniğimizde Revlite Q-Switch Nd-YAG lazer sistemi kullanılmaktadır. Bu lazer sistemi 1064 ve 532 nm. Dalga boyu ve yüksek enerji standartları ile dünyanın en iyi dövme silme cihazları arasında gösterilmektedir.

Her renk eşit derecede başarılı olmadığını unutmamalısınız. Hangi dövmede hangi oranda başarı elde edilebileceği konusunda bizlere fotoğraflar göndererek detaylı bilgi almanız da mümkündür.


Op. Dr. Ozan Balık Klinik

 • Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL
 • +90 532 609 08 73
 • info@ozanbalik.com

Çalışma Saatleri

 • Pazartesi- Cuma
  09:30 – 19:00
 • Cumartesi
  10:00 - 19:30
 • Pazar
  Kapalı

E-Bülten

WhatsApp
burun estetigi fiyatlari