Yeni Bir Görünüm : Burun Estetiği

Burun estetiğinde, ameliyattan sonra burnun doğal bir görünüme sahip olması en önemli etkendir. Bu sebepten dolayı tüm hastaları kendilerine özel bir tasarım yapılmalıdır. Bunu da bilgisayar çizim programları ile yapmak mümkündür. Herkesin burun yapısı, istediği müdahale, geçirdiği sorunlar farklıdır bu yüzden tüm hastalara aynı burun kaldırma, dikleştirme veya dolgunlaştırma işlemi uygulanamaz. Bir operasyonun kaliteli ve güzel olduğu burunun operasyondan sonra eski sağlıklı halinde görülmesi ve doğal durup estetikli olduğu anlaşılmaması ile ölçülür. Burun yüz estetiği açısından oldukça önem taşır. Çünkü yüzün tam ortasında bulunan burun tüm yüz mimiklerine, gülüşümüze hareketlerimize şekil vermektedir. Bu operasyonlar genellikle buruna şekil vermek amacıyla yapılır. Burun ucu sivriltilebilir, kaldırılabilir, kalınlaştırma ve indirme işlemleri yapılabilir. Sağ ve sol tarafta göçmeler meydana gelmiş ise dolgunlaştırma işlemi ile bunlar halledilebilir. İsteğe ve sorunlara göre pek çok burun operasyonları yapılmaktadır. En ideal olan estetik sonucu burnun yüzün diğer kısımları ile orantılı olması, estetikli görünüme sahip olmaması ve nefes alıp verme de sorun çıkarmamasıdır.
Henüz fiziksel ve ruhsal gelişimini tamamlamamış hastaların bu operasyona girmesi pek uygun olarak görülmez. Estetik olacak kişinin hayal ürünü ve gerçek üstü sonuçlar beklememesi gerekir. Hayranı olduğu bir kişinin burnunun aynısına sahip olamayacağını bilmesi gerekir. Eğer çok beklenti içine girerse hayal kırıklığına uğraması mümkündür. Burun estetiği genel anestezi işlemi ile yapılmaktadır. Ameliyat süresi 3 saat sürer. Estetikte kıkırdak ve kemiklere daha önceden belirlenen tasarımın şekli verilir. Burun küçültme işlemi yapılacağı gibi ek kemik ve kıkırdak dokuları eklenerek burun büyütülebilir ve uzatılabilir. Operasyon sonrası hafif ağırlar hissedilirse cerrahınızın önerdiği ağrı kesici ilaçlar kullanın. Yüzünüzde şişlikler olabilir ama bunlar 1 hafta sonunda yok olacaktır.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.