Güzelliğinize Hacim Katın

Kimi zaman yaşlanma sürecine bağlı olarak kimi zaman da şanssız bir anatomiye sahip olduğumuzdan olsa gerek vücudumuzun hacimsel desteğe ihtiyacı olur. Hacim gereksinimi bazen popoya, bazen memeye gerekse de buradaki yazımızda yüz bölgesine odaklanacağız.

Orta yaşı geçer geçmez çoğumuzda deri altı kollajen ve elastin azalır, deri sarkmaya başlar ve deri altı yağ yastıkları küçülmeye başlar.  Bu değişimler toplamda hacimsel olarak yüzümüzde küçülme olarak görülür. Elbette zamana bağlı bu değişimi net algılayabilmek için kişinin kilosunun da sabit olması gerekir.

Bununla birlikte bazı kişilerde sadece anatomik özelliği sonucu yanakları yeterince dolgun olmayabilir, dudakları ince, burun kenarı olukları derin, göz altı çukurları belirgin olabilir.

Tüm bu anlattığımız durumlarda, eğer eksik olan hacim fazla değil ise sentetik dolgularla hacimsel eksiklikler giderilebilir. Bu amaçla çok değişik moleküler üretilmiş olsa da hyaluronik asit bazlı dolgular vücutla son derece uyumludur ve tüm dünyada sıkça kullanılmaktadır. Dolgular ne kadar yüksek saflıkta üretilir ise o kadar sağlıklı uygulama yapılabilir, bu nedenle kaliteli ve uluslararası standartlara uygun ürünlerin seçilmesi son derece önemlidir. Bu tür dolgular  genellikle lokal anestezik bile gerektirmez. Elbette bu grup dolgular bir süre sonra vücuttan atılır.

Eğer kalıcı etkili bir dolgu gerekir ise sentetik olanları değil kişinin kendi vücudundan elde edilecek yağ dokusunu tercih ediyorum.  Çünkü, olur da herhangi bir tatsız reaksiyon oluşur ise vücuttan uzaklaştırılmaları son derece zordur kalıcı dolguların.

Özetle, bazen güzel olan eksiğin yerine konması ile oluşur,  böylece güzellik hacim kazanır.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.