Hi-Def LipoSelection

LipoSelection Nasıl Oluşuyor?

Size çok alakasız gibi görünebilecek 2 fizik olayı örneğinden söz ettikten sonra VASER Hi Def teknolojisinin nasıl oluyor da LipoSelection yaptığını açıklayacağım. Güneşli bir günde dışarıda gezen biri siyah tişörtlü biri beyaz tişörtlü iki kişiden hangisi havanın daha sıcak olduğunu düşünür sizce. Buna hemen herkes siyah diyecektir ve doğrudur. Neden? Siyah rengin ışık enerjisini (fotonları) daha çok emeceği ve bunu ısı olarak hissettireceği gibi bir durumu net olarak biliyoruz. Bir diğer örnek de keman çalarken kırılan bardak konusu. O ses her nasıl ise masayı yada kapıyı değil ince bir bardağı kırıyor. O enerji seviyesinin etkileyebildiği bir nokta var. Basitçe bu iki örnek bazı enerji türlerinin bazı maddelerle ilişkisi özel bir boyutta olabileceğini gösterir.Kulağımızın algılayamayacağı bir düzeyde (ultrasonik) ses dalgaları deri altında bulunan damar, sinir, bağ doku vb. tüm dokuları etkilemeden sadece yağ dokular üzerine bir enerji transferi sağlayabileceği fark edilmiş ve bu kavram hemen liposuction cerrahisinde kullanılmaya başlanmıştır. Teknoloji kendi içerisinde de evrimleşerek 3. Kuşak ultrasonik liposuction cihazı olan VASER’ı dünyaya getirmiştir. VASER teknolojisi ile yapılan liposuction işlemi de yağ dokusu üzerindeki bu ileri derece seçiciliği nedeni ile Liposelection olarak adlandırılmaktadır ve liposuction uygulamalarının gelebildiği son noktadır.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.