Vajina Daraltma Ameliyatı

Vajina Daraltma

Kadınlarımızın cinsel kimliklerini keşfi özellikle bizim gibi toplumlarda sancılı süreçler geçirmektedir. Toplumun eğitim seviyesi yükselişte bile olsa özünde var olan muhafazakar yapının değişmesi daha çok uzun zaman alacak gibi görünüyor. Cinsel kimliğin gelişimi ile kadınlarda genital organların yapı ve fonksiyonu üzerinde de bir çok sorgu sual ortaya çıkmıştır. Muayenede bir çok kadın hastamın gereksiz yere vajen dudaklarından şikayetçi olduğunu yada vajen darlıklarının eterli olmadığı ile ilgili ön yargıları olduğunu gördüm. Kadınların kendini keşfetme serüveni içerisinde kendilerine gereksiz haksızlıklar yaptığı kanaatindeyim. Bununla birlikte gerçekten  de cerrahi müdahele gerektirecek düzeyde vajina çapında genişlemeler mevcuttur. Bu genişlemeler cinsel ilişki sırasında gerek kadının gerek erkeğin hissiyatını azaltmakla birlikte idrarını tutamama şikayetlerine de neden olabilmektedir. İşte bu durumda cerrahiyi biz de önermekteyiz.

Peki cerrahi olarak ne yapıyoruz? Vajina kas dokusundan oluşan bir tüptür. Bazen genetik olarak bazen de doğum sonrası (sezeryan bile olsa) bu dokular gevşeyebilir, genişleyebilir. Bu durumda vajina daraltma, tüp şeklin arka duvarı boyunca bazen de ön duvarı bazen de her iki duvardan daraltma yapılır. G noktası ön duvarda olduğu için idrar kaçağı sorunu yok ise ön duvara dokunmayı tercih etmiyorum.

Bu tarz bir probleminiz var ise muayene ile gerçekten cerrahi ihtiyacınız olup olmadığını birlikte değerlendirebilir ve gerekir ise genel anestezi altında 40 dakikalık bir işlem ile sıkıntılarınızı giderebiliriz. Bu işlemi tek başına yada genital gençleştirme dediğimiz kombine bir işlemin parçası olarak ta yapabiliriz.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.