Uyku Pozisyonumuz Bizleri Yaşlandırıyor mu?

Yüz bölgesindeki kırışıklıklar çoğu kişi için son derece can sıkıcıdır. Göz kenarlarındaki kaz ayakları, ağız etrafındaki ince çizgileri azaltmak için çeşitli yöntemler vardır.

CBS 42 de yayınlanan bir habere göre uyku pozisyonumuz yüzdeki kırışıklıkların oluşumunu etkilemekteymiş. Aynı habere göre mide üstüne yattığımızda yüzümüze yatak tarafından direkt olarak baskı uygulanmaktadır. Aslında bu bilgiye nasıl ulaştıkları ve nasıl bir çalışma yaptıklarını bilmiyorum ama teorik olarak mümkün gözüküyor.  Şöyle ki, özellikle gözaltı ve buru kenarındaki o derin oluklarımız vardır ya, işte onlar yaşla birlikte deri elastikiyetinin azalmasına paralel olarak yerçekimi tarafından aşağı çekilmesi ile oluşmaktadır. Gerçektende yüz üstü yatma alışkanlığı olan kişilerde yanaklar üzerine ciddi bir yük binerek gerime neden olacaktır. Bu gerçekten de bir çalışma konusu olabilir. Aynı haberde bizlere sırt üstü yatmayı ve gece dönmeyi engellemek için bacaklar arasına yastık koymayı önermektedir. Yatak materyalinin yumuşak olması ve yastık kılıfının da yüksek ilmekli olması da önerilmektedir. Bu en iyi dinlenmeyi sağlayacaktır, zira yüz derimiz uyurken, uyanık olduğumuzdan daha fazla sarkmaya maruz kalmaktadır. Eğer bunları söylemek için geç kaldınız diyorsanız eğer üzülmeyin botox ve dolgular bu sorunun çözümünde son derece etkilidirler. Olmadı yüz germeler J

Güzel uykular dilerim…

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.