Mezoterapi

Aslında Nedir Bu Mezoterapi?

Vücudumuzda tam bir federal yönetim biçimi hakimdir. Hücreler gruplaşarak dokuları, dokular gruplaşarak organları, organlar sistemleri ve vücut organizasyonu ortaya çıkar. Yönetim performansa ve ihtiyaca, göreve göre aslında son derece adil sayılır. İyi yada kötü besleniriz, gıdaları sindirim sistemi sınıflarına ayırır, sonra lojistik olarak damar sistemine geçer ve çok şeritli otobanlar ile diğer sistemlere ve organlara dağılır. Derimizde ortalamama yurdum insanında 1,7 metre kare alanı ile en büyük organımız olsa da ancak payı kadar bir istimlak alır bu dağılımdan. Sonra anarşist ruhlu biri (bu biziz) gelir ve diğer sistem ve hücreler tarafından alınamadan deriniz tarafından daha bol ve rahatça kullanılsın, kendini yenileme süreci daha güçlü gerçekleşsin diye derinize torpil geçer. Pek adil gibi görünmese de diğer organlardan bir şey çalmadığımız için vicdanımız rahattır. Çünkü derimiz en değerli kıyafetimizdir. Bu işlemin adı da “mezoterapi” dir. Daha sonra anlatacağım PRP de aslında bir mezoterapidir. Sadece kullanılan ürün tıbbi bir ilaç değil de kendi kanınızdan alınarak oluşturulur. Buna sonra değineceğim. Mezoterapi denilince cilt kırışıklıklarından, striyalara, yara izlerine, lekeler, göz altı morluklarına, aknelere, selülite kadar çeşitli amaçlarla uygulanabilen enjeksiyon ürünlerinden  söz ediyoruz. Bunlardan bazılarını onaylamazken bazılarını severek uyguluyorum. Her bir ürün için ayrı ayrı nedenleri var bunun. Uygun ürün uygun hastada çok ince iğnelerle deri altına enjekte edilerek uygulanır.  Enjeksiyon yeri derinin orta katmanıdır, zaten “mezo” kelimesi de orta anlamına gelir.

Mezoterapi Nasıl Uygulanmalı?

Mezoterapi uygulamaları ardışık seanslarla uygulanır. İlk birkaç seans sonrasında sonucu algılamaya başlarsınız. Mevcut probleminize göre tek başına yada harika bir cilt bakımı ile kombine edilerek uygulanabilir. Cilt yenileyici,  elastin ve kolajeni destekleyici özellikteki mineral, vitamin ve  bazı yapısal elemanların ağızdan yada damar yoluyla  verilmesindense özellikle yaşlanmanın en çok belirginleştiği bölge olan cildimize mezoterapi yoluyla verilmesi, uygulanan ilaçların asıl gerekli olan bölgedeki etkinliğini arttıracak, hem de diğer organların gereksiz yere yorulmalarını engelleyecektir.Mezoterapi

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.