Meme Estetiği Konusunda Genel Bilgiler

Hanımların hepsi, şüphesiz, dik, dolgun ve sağlıklı göğüslerinin olmasını ister. Çünkü bu uzuvlar, hem anneliğin, hem de kadınlığın sembolüdür. Bununla birlikte, bayanlar, erkeklere oranla, güzel görünmeye ve beğenilmeye daha meyillidir. Bu nedenle, küçük göğüslere sahip hanımların çoğu, bu durumu, önemli bir eksiklik olarak görmektedir. Depresyona giren ve önemli kompleksler yaşayan bayanların sayısı yok denemeyecek kadar fazladır. Bu duruma üzülüp, endişe haline getirmek yerine, meme büyütme uygulamaları konusunda bilgi almak ve kendinizi uzman ellere emanet etmek en doğrusu olacaktır.

Uzmanlar bir kadının meme şeklinin ve büyüklüğün 20 yaşında tamamen oturduğunu belirtmektedir. Bu anlamda, 20 yaşına gelen bir bayan memelerin genetik olarak sarkık veya çok küçük olduğunu düşünüyorsa, meme büyütme ameliyatlarından yararlanabilir. Ülkemizde, meme estetiği konusunda son derece başarılı çalışmalar yürütülmektedir. Estetik çalışmaları, meme sarkması için meme dikleştirme operasyonları, meme toparlama işlemleri ve göğüs büyütme ameliyatları olarak çeşitlenmektedir.

Meme büyütücü işlemler arasında birkaç seçenek bulunmakla birlikte, aslında, tek sağlıklı yöntem meme büyütme operasyonlarıdır. Piyasa meme büyütücü özelliği olduğu iddia edilen birçok ürün veya alet bulunmaktadır. Göğüs büyütücü haplar, kremler ve jeller piyasada bolca satılmaktadır. Katkısı olduğu iddia edilen bu ürünler aslında hiçbir etki sağlamamaktadır. Bununla birlikte, alerjik reaksiyonlara veya çeşitli sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Memelerin sağlıklı hale gelmesi ve ideal ölçülere kavuşması için tek çare estetik işlemlerdir. Estetik uygulamaların mutlaka uzman hekimlerin ellerinde yaptırılması gerekmektedir. Çünkü bu işlem, en hassas organlardan biri olan göğüs bölgesinde yapılacaktır. Öte yandan, meme büyüklükleri ve hacimleri her bayana göre değişmektedir. Bu nedenle, vücuda uygun şekilde yenilenmesi gerekmektedir. Operasyon işlemlerinden önce ve sonra, uzman hekim tarafından yapılması gereken uygulamaların da hastalar tarafından uygulanması gerekmektedir.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.