Meme Büyütme ve Meme Toparlama

Meme büyütme operasyonları küçük göğüs ölçülerine sahip bayanların hayallerindeki ölçülere ulaşması için yapılan estetik ameliyatlardır. Göğüs büyütme alanında uygulanan estetik operasyonlar, yaklaşık olarak 1,5 veya 2 saat kadar devam etmektedir. Genel anlamda, basit bir ameliyattır. İşlem sırasında, silikon malzeme kullanılmaktadır. Bu madde, insan dokusuna en yakın madde olup, tıp alanında birçok operasyonda kullanılmaktadır. Göğüs dolgularında da kullanılan ürün, elastik ve dayanıklıdır. Ameliyat öncesinde, kişinin tahlilleri yapılmalıdır. Bununla birlikte, doktor ve hasta bir araya gelerek, göğüs ölçüsü ve şekli konusunda bir karara varılır. En doğru dolgu ölçüsü saptanır. İşlem, kas arkasına yapılmaktadır. Bu nedenle, orijinal göğüs görünümü yakalanmaktadır. Silikon jel damla veya yuvarlak dolgu uygulanmaktadır. Bu ekleme, emzirmeye de kesinlikle etkili değildir. Bu nedenle, hem genç, hem de yaşı daha olgun hanımlar rahatlıkla yaptırabilirler

Meme toparlama ameliyatları sarkan memelerin düzeltilmesi ve gençlik yıllarındaki ideal durumuna getirilmesi için uygulanmaktadır. Hanımlar, ilerleyen yaşlarına rağmen sabit ve sağlıklı yani yaşlarına göre olması gereken bir kiloda kalabiliyorsa, memelerin içinin boşalması ve estetik görünümü bozacak şekilde sarma varsa, memelerde uzama veya düzleşme söz konusu ise, meme başlarında deformasyon meydana gelmişse, meme başları aşağı doğru bakmakta ise ve memelerin çevresindeki deride sarkmalar görülmekte ise bu durumda meme toparlama ameliyatlarından yararlanabilirler.

Memeler çok özel uzuvlar olduğundan, çok hassas olunması gereken bir bölgedir. Bu nedenle, alanında uzmanlaşmış estetik doktorlar tarafından yapılmalıdır. Bu nedenle, seçeceğiniz sağlık kurumunu seçerken çok dikkat etmelisiniz. Hem göğüs büyütme, hem de toparlama işlemlerinde, bir başka deyişle tüm meme estetiği işlemlerinde özenli bir ön inceleme, operasyon ve tedavi süreci uygulanmalıdır.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.