Meme Büyütme ve Meme Dikleştirme

İmplant uygulamaları sayesinde, meme büyütme ameliyatları ile küçük göğüslerinizin en ideal ölçülere ulaşması mümkün olmaktadır. Göğüs yapınız normalin altında ise, bu durumda, meme büyütme ameliyatlarından yararlanmanız mümkündür. Bu kararı vücudunuzun yapısını inceleyerek ve kendinizi dinleyerek tek başınıza almalısınız. Eşiniz veya başka bir kişinin ısrarı üzerine yaptırmanız yanlıştır. Kararınızı verdikten sonra, uzman estetik cerrahlardan yardım alabilirsiniz.

Göğüs büyütme ameliyatlarından önce, hekim göğüs yapınızı inceleyecek ve en uygun ölçüyü saptayacaktır. Hem büyütme, hem de düzeltme işlemleri aynı operasyonla yapılabilir. İmplant olarak silikon veya özel tuzlu su uygulamaları yapılmaktadır. Kullanım tercihleri uzman hekim tarafından belirlenmektedir. Büyütme ameliyatlarında öncelikle vücudunuza göre ideal ölçü saptanmaktadır. Bu durumda, hem bayanların istekleri, hem de olması gereken ideal ölçüye göre saptama yapılmaktadır. Yapılacak implant uygulamasının bayan vücudundan aşırı büyük olmaması gerekmektedir. Operasyon sonrasında bandajların hekim uygun gördüğü sürede tutulması ve korse sutyen takılması önem taşımaktadır. Bunun yanında,  pansumanların da aksatılmadan yapılması gerekmektedir.

Meme estetiği alanında bir diğer operasyon ise, meme dikleştirme uygulamalarıdır. Bu ameliyatın bir diğer adı da lift operasyonlarıdır. İdeal meme yapısında, meme başı ve çevresindeki doku kolun merkezi hizasında olmalıdır. Ancak, çeşitli nedenlerle memelerde sarkmaların yaşanması bu ölçünün bozulmasına neden olmaktadır. Doğum ve emzirme, duruş bozuklukları, genetik olarak memenin sarkmaya yatkın olması, duruş bozuklukları, aşırı kilo kaybı gibi nedenler sarkmaların oluşmasına neden olabilir. Bu ameliyat yaklaşık olarak 2,5 saat kadar sürmektedir ve genel anestezi uygulanmaktadır. Bayanların ameliyat sonrası anormal bir durum olmadıkça hastanede kalmaları gerekmemektedir. Meme estetiği işlemlerinde bayanların ideal göğüslere sahip olmaları amaçlanmaktadır. Bu şekilde, hayallerindeki meme yapısına kavuşan birçok bayan bulunmaktadır.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.