Lazer ile Cilt Tedavileri

Size bu makalede lazer çeşitlerinin hangi dozlarda hangi katmanlarda hangi nanometrelerde  yapıldığını anlatmayacağım çünkü bu bilgileri internette birçok sitede kolaylıkla bulabilirsiniz. Klasik bilgilerle bu satırları doldurmaktansa  işin daha eğlenceli tarafı olan sihirli sonuçlarını paylaşacağım.

Candela, Gentle Max Pro; 

Alexandrite  lazeri hepiniz bilirsiniz ki epilasyon da en çok adı duyulan ve doğru uygulandığında özellikle beyaz tende oldukça iyi sonuçlar veren bir lazer sistemidir. Hatta kullanımı o kadar geniştir ki sırf bu yüzden epilasyon beyaz ten ve koyu kılda işe yarar gibi bir ön yargı dahi oluşmuştur. E peki koyu tenlerde ne olacak? Bu ciltler de ise güvenle kullandığımız Nd-Yag  lazer sistemlerini tercih ediyoruz ve oldukça başarılı sonuçlar elde ediyoruz.  Gentle Max Pro ise bu iki sistemin birleştiği oldukça gelişmiş kombine  bir cihazdır. Hem Alexandrite hem Nd-yag dalga boyuna sahiptir. Geniş spotu sayesinde birçok sistemden daha hızlıdır ve bu sayede işleminiz hızlı biter. Daha yüksek enerjileri  kıl köküne gönderebilir bunu yaparken de canınızı hiç yakmayız 🙂

Ve tabi ki tek işe yaradığı işlem epilasyon değildir. Gentle Max Pro;  Alexandrite ile pigmente lezyon uygulamaları Nd-Yag lazer sistemi ile ise vazküler lezyon  (derinin damarsal bozuklukları)  problemlerini tedavi edebilmektedir.

Diğer hiçbir kombine lazer sistemi; Gentle Max Pro kadar  ileri bir teknoloji , tedavi  tekniği açısından ise bu denli özgür  ve riski düşük değildir.  Epidermal koruma dediğimiz cildin üst katmanını kriyojen gaz  sistemi ile  soğutarak hasta açısından oldukça da konfor sağlar.

Revlite

Q-Switch Nd-Yag  Lazer  ve PhotoAcoustic teknoloji Puls (PTP) teknolojiyi birleştiren Revlite farklı bir başlık ve doz protokolü çok çeşitli amaçlarla kullanılabilmektedir.  Skin Toning amacı ile deri altında kollajen ve elastin yapımını tetikleyebilmektedir.  Derimizi bir kumaş gibi düşündüğümüzde kollajenin kumaş kalınlığına, elastinin ise deri elastikiyetine katkısı vardır. Halihazırda ciltte parlaklık ve canlılık ta kazandırmasını da eklediğimizde Revlite’a özgü Skin Toning gerçekleşmiş olur.

Dövme Silme amacıyla da Revlite Q-switch Nd-Yag lazer sistemini kullanmaktayız. Seans süresi ve başarısı tamamen boyanın rengi ve derinliği ile ilgilidir. Sonuçlarımız ile ilgili net bir bilgi verebilmek için dövmenizin tarafımızca görülerek değerlendirilmesi gerekmektedir.

Yine çok ince tüylerin sarartılması amacı ile de Revlite kullanmaktayız kliniğimizde. Dünyanın en iyi lazer sistemlerini kullanmamıza rağmen tüysü yapıları alexandrite göremeyecektir ve Revlite ile o tüyleri sarartarak fark edilmesi engellenebilir.

Kliniğimizde Cilt bakım uygulamalarının ayrılmaz parçası olarak Revlite Q-Switch Nd-Yag  Lazer sıklıkla leke tedavilerinde de yerini almış durumdadır.  Yüz ve genital bölgedeki pigment sorunlarını eşsiz bir şekilde çözmektedir.

Sellas Evo Erbium-Glass Fraksiyonel Lazer

Derimizi oluşturan katmanlardan en üstteki epidermis olup,  epidermisin alt katmanı bazal tabakadır. Bu tabaka epidermisin yenilenmesinde önemlidir. Er-Glass fraksiyonel lazere ait ışınlar deride diklemesine mikro delikler açarak yenilenmesi yönünde bir uyarı oluşturur. Bu uyarı doğrultusunda mikro yanık alanlar kasılarak  yeni kollajen üretimini sağlar. Kollajen miktarında artış ise derinin yenilendiğini, gözeneklerinin sıkılaştığı anlamına gelir. Yara izleri, cilt kırışıklıkları, çatlaklar da belli bir ölçüde bu deri yenilenmesinden fayda görürler. Er-Glass lazerde deri altı dokular daha çok hedef gözetildiği için iyileşme süreci çok hızlı olur.

Kliniğimizde Er-Glass lazeri kırışıklık, çizilenmeler, ameliyat izleri, skar dokuları, akne izleri, çatlaklar ve deri tonlaması gibi amaçlarla kullanılmaktadır.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.