BBL Brezilya Kalçası (Popo) Estetiği

popo büyütme

Brazilian Butt Lift

Nedir bu Brezilya’lı kadınları popo kraliçesi yapan şey? Genetik mirasları bu kadar kusursuz mu gerçekten? Yada çok uzun yıllar orada yaşamış bir dostumun anlattığı gibi kızların çeyizlerine rutin olarak eklenen plastik cerrahi uygulamalarımı :).

Elbette hiç kimse genetik avantajların getirebileceği üstünlüğü görmezden gelemez. Bununla birlikte genetik avantajlı olmayan kişilerinde bir kenara çekilip küsmesi gerekmez. Özellikle yaşamın tek kullanımlık bir hediye olduğunu düşünürsek.

Peki nedir Brezillian (BBL) poponun çekici tarafı?

Brezillian popo denildiğinde şu temel kriter gözden geçirilmeli. Bunlardan ilki kalçaların basen bölgesinde yaptığı oval konturdur. Bu kısım nispeten en zor düzelen taraftır eğer kişide yağ yok ise. Çünkü bu bölge yaklaşık basen bölgesinin ovalleşmesini gerektirir ki bu bölge için bir implant çeşidi henüz icad edilmedi. Diğer bölgelerden alınan yağ ile doldurup ovalleştirebiliyoruz.

İkinci konu poponun dışarı doğru çıkma payı. Biz buna projeksiyon diyoruz. Bu noktada iki seçeneğimiz mevcut. Ya diğer bölgelerden alına yağı enjekte edeceğiz yada bu amaç ile üretilmiş silikon implantları kullanacağız. Uygun hastada her ikisi de doğru seçenektir. Sadece enjekte edilecek yağın bir miktarının eriyerek kaybolacağını unutmayın. Ha bir de, silikon implant takıldığında, siz otururken asla altınızda minder gibi durmaz . Yerleşim yeri arka ve yukarıdadır, siz onu asla hissetmezsiniz.

Bir diğer konu bel oyuntusudur. Brezillian Butt Lift’te popoyu güzel gösteren en önemli ayrıntılardan biri de bele verilecek kavistir. Belden popoya yükselen yumuşak bir yokuştan daha çekici görüntü olamaz herhalde. Bunu VASER Lipoplasti ile gerçekleştiriyoruz. VASER ile hem o bölgedeki yağlar uzaklaştırılır hem de deride sıkılaşmayı sağlayabilmekteyiz.

Bence çekici bir Brezillian Butt Litft’te çok bilinmeyen ama çok önemli ayrıntılardan biri de her iki popo yarım adasının birbirine temas ettiği kısımların alt kutbunun oval olmasıdır. Yani poponun sadece dış konturu değil, birbirine bakan konturu da oval olarak birbirine temas etmelidir. Bu detay atlandığında asla mükemmel bir popodan söz edilemez. Burada gizli bir parantez vardır. Parantezin bir bacağı L5 vertebrası ile trochanter arasında, diğeri os coccyx ve siatik sinirin uyluğa çıktığı noktalara arasında uzanır ve konkav tarafı birbirine bakar. Bu detayı da yine VASER Lipoplasti ile yapmaktayız.

Eskiden Brerzillian But Lift denildiğinde sadece popo silikonu anlaşılırdı fakat günümüzde geldiğimiz son nokta hem popo protezini, hem yağ enjeksiyonunu hem de VASER Lipoplastiyi kombine kullanmaktan geçmektedir.


Op. Dr. Ozan Balık Klinik

 • Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL
 • +90 532 445 87 33
 • info@ozanbalik.com

Çalışma Saatleri

 • Pazartesi- Cuma
  09:30 – 19:00
 • Cumartesi
  10:00 - 19:30
 • Pazar
  Kapalı

E-Bülten

WhatsApp