Göğüs Estetiği Operasyonu Sonrası Bakım

Günümüzde estetik alanında yapılan operasyonların çeşitliliği çok fazladır. Bu operasyonlardan en önemlisi kadınlara yönelik olan göğüs büyütme operasyonlarıdır.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrası, iyileşme ve ayağa kalkma dönemi başlamaktadır. Ameliyattan sonra kadının kendini birazcık bitkin hissetmesi gayet doğal bir durumdur. İlk gün yatak istirahatından sonra ikinci günü kadın ayağa kalkabilmektedir. Ameliyat sonrası oluşabilecek olan ağrının çeşidi kadından kadına farklılık göstermektedir. Bu süre 1 günde olmakta birkaç günde olabilmektedir. Ağrılarınızı azaltmak için size verilen ağrı kesici ilaçlarınızı düzgün ve zamanında almanız gerekir. Kollarınızı size acı verecek şekilde yukarıya kaldırmayın, herhangi bir yüksekliğe tırmanma veya yukarıdan bir şey alma hareketlerini kesinlikle yapmanız doğru değildir. Herhangi bir ağırlık veya çocuk taşıma gibi hareketlerden uzak durmanız gerekmektedir. Yatağa yatarken, yataktan kalkarken mutlaka birisinden destek almanız doğru olacaktır. Kendinizi zorlamanız size acı verecektir. Yatakta geçireceğiz süre zarfında sırt ağrılarından şikâyet etmek istemiyorsanız yürüme egzersizleri yapmanız çabuk iyileşmenizde size yardımcı olacaktır. Doktorunuzun size verdiği talimatlar doğrultusunda iki gün sonunda bandajlarınıza dokunmadan ılık bir duş almanız yararlı olacaktır. Kullanacağınız sabun ve şampuan sizin için bir problem teşkil etmeyecektir. Küvete girip yıkanmanız yerine duş altında yıkanmanız daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Sutyen kullanımında göğüslerinizi sıkmayan bir sutyen veya hastaneden size verilen sutyeni kullanmanız iyi olacaktır. Pansumanınızı kontrollere gittiğinizde doktorunuz yapacaktır. Göğüslerinize masaj yapmak isterseniz doktorunuz izin verene kadar beklemeniz gerekecektir. Dikişler 10 güne kadar doktorunuz tarafından alınacaktır. Göğüslerdeki şişkinliklerin geçmesi 1 aya yakın bir zaman alabilmektedir. Araba kullanma, spor yapma ve benzeri aktiviteleri yapmanız vücudunuzun iyileşme derecesine bağlıdır.

Göğüs büyütme ameliyatları sonrası bakım sağlığımıza kavuşmamız için önemli bir adımdır.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.