gamze estetigi

Gamze Estetiği

Venüs Gamzesi Estetiği

Penn isimli bir mülellif çok beğenilen 150 memeyi incelemiş ve şu sorunun matematiğini hesaplamış:“bu memeleri beğeniyorum, ama neden?” Günümüzde estetik açıdan beğendiğimiz memelerin neye benzediği konusunda bir çok matematiksel hesap vardır. Oysa söz konusu kalçalar olduğunda biraz tıkanıyoruz tanımı yapmakta. Yinde görsel sanatlarla uğraşanlar bilir, sırt ve kalça figürleri loş ışıktaki yansımaları nasıl taşıdığı ile gölgelenmeler ile beğenilir. Loş ışıkta kalçada oluşan gölgelenmelerden en dikkat çekenide kalça çatalının bel ile birleştiği yerdeki gamze şeklindekiş çukurcuklardır. Bunlara Venüs Gamzesi denilmektedir. Aslında bu çukurcuklar tam da o bölgede buluna sakroiliak kemik bileştesinin deriye olan sıkı yapışıklığı sonucu oluşur. Aşırı kilolu kişilerde bu çukur doludur, yada bazı kişilerde zayıf bile olsa hiç yoktur. Bizler kalça estetiği planlamasında Venüs Gamzesini de hastalarımıza anlatarak bu farkındalılığı onlarla paylaştıktan sonra arzu edilir ise ameliyathanede venüs gamzesi yapabilmekteyiz. Uyguladığımız yöntemde 4-5 mm lik basit kesilerden giren liposuction kanülleri ile o noktaların altındaki yağları alarak çukurcuk oluşmasını sağlıyoruz. Estetik algı ayrıntılarda gizlidir. Venüs Gamzesini ister tek başına isterseniz diğer işlemlerle kombine yaptırabilirsiniz.  Tek başıan venüs gamzesi oluşturmak 15 dk kadar bir sure alır ve tek başına bu işlemi  istiyosanız lokal anestezi yeterli olacaktır.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.