Estetiğinizi Tasarlayın

Estetik giyinmek gibidir. Sizi ifade eder, tarzınızı ortaya koyar. Zaten en değerli giysimiz değil midir derimiz? Ve onun aksesuarları değil midir burun, yüz ve memeler. Ne yaparsanız yapın doğal görünmeli, doğası bozulmamalı. Onu örten deriye ve altındaki ruha uygun olmalı. Onu çevreleyen kaş, göz, elmacıklarla bütünleşmeli. Tarzınızı yansıtmalı ki bu tarz sizin imzanız olmalı. Elbette dönemin modasına göre burnunuzu değiştiremezsiniz yada bugün daha seksi görüneyim diye meme boyutunuzu günübirlik arttıramazsınız. Bu nedenle estetik tasarımınızda her günün ortalaması bir kimliği ortaya koyarsınız. Ruh halinizin ortalaması da sizi siz yapan kalıcı çizgileri taşır. Nasıl ki başka bir modelin üzerindeki elbise bazen size yakışmaz, estetik cerrahide de oluşturulan eseri başkasında görüp kendinizde talep etmek de doğru değildir. Beğendiğiniz bir burnu yada kaşı kendi yüzünüze taşımaya karar vermeden önce yüzünüzün güzelliklerini ve tarzını keşfetmek daha heyecanlı bir serüven olacaktır. Herkes güzel bir burundan bahsedebilir, fakat “asil bir burun” neden talep edilmez? Bir burnun hem güzel hem de asil olabilmesi mümkün müdür? Olmak istediğiniz “size “ odaklanın, nasıl doğduğunuza değil. Bunun iş yaşantınıza ve sosyal hayatınıza yansımalarını düşünün. Her şey daha mutlu ve karizmatik “siz” için değil mi? Tüm tabiatın yaptığını yapıyoruz: görünen tarafımızla var oluyoruz. Binlerce yıllık kültürümüz bize tersini aşılamaya çalışsa da göründüğümüz kadar varız. Doğum ve ölüm anımız arasında nasıl ve ne şekilde yaşayacağımız da bize bağlı. Uyumu, estetiği ve “sizi” seçmek “size” bağlı.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.