Doğal Bir Burun Estetiği

Burun fonksiyonlarını bozmadan veya burunda oluşmuş fonksiyon bozukluklarını düzelterek yeniden şekil verme operasyonlarına burun estetiği denilmektedir. Burun estetiği yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar; Burnun kıkırdak, kemik ve deri yapısının özelliği ve şekli, yüz ile burun arasındaki bölgede bulunan yatay ve dikey düzlem oranlar, burnun dudak ile alınla yapmış olduğu açıların korunması, burnun uç kısmının yüksekliği ve burun ucuyla çene ucu arasındaki tutarlılığın olması gibi parametrelerdir. Burun estetiği yapılırken burnun şekli onarılabileceği gibi içyapıda bulunan kıkırdak ve kemikte oluşmuş eğrilikler ya da halk diliyle burun eti denilen konka hipertrofisine bağlı nefes almaya engel olan sorunlar da çözülebiliyor.
Estetik plastik cerrahisinin en önemli ameliyatı burun estetiğidir. Çünkü burun insan yüzünün tam ortasında bulunur, insana görünüş olarak çok şey kazandırır ve nefes alıp vermemizi sağlamaya yaran organımızdır. Burun ameliyatlarında elde edilecek olan sonuçlar, diğer estetik müdahalelere göre farklı olarak uzman doktorun bilgi, beceri ve operasyon tecrübesine göre de değişiklik gösterecektir. Burun estetiği sadece kemik ve kıkırdağın yapılarında bulunan fazlalıkların çıkarılarak burun boyutunun daha küçük bir hale getirilmesi demek değildir. Bazı ameliyatlar sırasında burun küçültme işlemi yapılabileceği gibi, bazı operasyonlar da ise kıkırdak veya kemik takviyeleri yapılarak burun büyütülebilir ve uzatılabilir. Yapılacak olan işlemler operasyon öncesinde hastaya tam olarak anlatılmalıdır. En güzel sonucun alınması için hastanın yüz oranının, diğer bölümleriyle de simetrik olması, asimetrik olmaması ve doğal görünümü olması, estetikli durmaması. Bunlar sağlanıyorsa en güzel sonucu alabilirsiniz. Operasyonlar genelde 2 saat sürmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda çıkan istatistiklere göre, operasyonlar sonrasında burnun genel şekli her ne kadar iyi olsa bile %15 %20 oranında bozulmalar görülebiliyor.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.