Cilt Bakımı ve Leke Tedavileri

Cilt bakımında fondöten kullandığımızda neden kendimizi daha iyi hissediyoruz?  Hiç düşündünüz mü? Gözlerimiz, dudaklarımız daha da ön plana çıkıyor, yüz hatlarımız daha güzel görünüyor. Peki  ya  göz altlarımıza sürdüğümüz aydınlatıcılar? Işıl ışıl bakmamızı sağlıyor değil mi? Tabi bir de fotoğraf çektirdiğimiz de imdadımıza yetişen filtreler 🙂

Fondötenin  ve bu tarz kapatıcıların cilt bakımında yarattığı etki eşitlenmiş bir cilt rengi ve ışıltıdır. Bir diğer dolaylı etkisi ise ciltteki kusurları kapattığı için algıyı bozmadan yüzün güzel olan diğer bölgelerine dikkat çekmesidir. Bu mantıktan yola çıkarak diyebiliriz ki pürüzsüz bir cilt güzel bir yüzün olmazsa olmazıdır.

Şimdi biraz da bu bahsettiğimiz duru güzellik için neler yapabiliriz onlara değinelim. Ciltteki  ton eşitsizliği ve lekeler in oluşması çevresel hasara, hormon değişiklikleri gibi bir çok sebebe bağlı olarak zamanla kendini gösterir ve giderek daha da rahatsız edici bir hal alır. Aynı şekilde göz altların da oluşan morluklar da bakışlarınıza yorgunluk katar.  Bu morluklar yapısal da olabilir, uykusuzluk ve yorgunluğun belirtileri olarak da ortaya çıkabilir.

Kliniğimizde cilt bakımı ve leke tedavilerinde kullanabileceğimiz çeşitli sistemler  vardır ve bu sistemleri genellikle kombine olarak sunmaktayız. Elbette ki tedavinin süreci ve sıklığı kişiye göre değişmektedir. Çünkü her leke problemi aynı ölçüde değildir. Her cilt tedavimizde uyguladığımız üzere oksijen olmazsa olmazımızdır. İlk basamak her zaman cilt temizliğidir ve bunu el değmeden saf su kullanarak  jetpeel cihazıyla gerçekleştiriyoruz.  İkinci basamak cildin alt katmanlarında çalışmaktır ki ; bunlar çok çeşitli ve zengin mezoterapi  içerikleriyle , lazer cihazlarıyla (revlite q swich nd-yag) ve özel  leke tedavileriyle (cosmelan-dermamelan) gerçekleştiriyoruz.  Peki bu özel sistemler cildin alt katmanların da savaşırken cilt yüzeyinde neler yapacağız. Tabi ki cildin üst tabakasın da birikmiş olan keratinize yapıya(ölü deri tabakası) müdahale  ederek cildi sağlıklı inceliğine kavuşarak  daha parlak ve pürüzsüz hale getireceğiz.  Ve bu sayede alt yapı çalışmalarımız cilt yüzeyinde kendini  daha fazla gösterecek.  Bütün bunlara riayet ettiniz ve lekeleriniz için tedavi görerek mutlu bir sonuca ulaştınız. Bu  kadar mı? Hayır değil! En önemli görev size düşüyor. Bu da güneşten korunmak.

Eh o zaman ne diyoruz.  #nomakeup #nofilter  🙂

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.