Burun Estetik Ameliyatı

Burun yüz bölgesinin estetik kısmını belirleyen önemli bölgeler arasındadır. Bir insanla yüz yüze geldiğinizde o kişinin ilk dikkatinizi çeken yeri kesinlikle burnudur. Ancak yüzünün doğallığına göre küçük ve güzel bir burun az insanda bulunur. Bu yüzden burun estetiği en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Estetik cerrahında hiç şüphesiz burun ameliyatı oldukça özel bir grup içerisinde bulunuyor. Tıp dilinde ise; rinoplasti denmektedir. Estetiğin amacı elbette buruna yeni bir şekil vermek için yapılmaktadır. Genellikle mimarisi en çok değiştirilmek istenen bu bölgede kırılar varsa bir hastanın en rahatsız olduğu durumdur. Bundan dolayı estetik ameliyatları içerisinde bir numaradır. En önemli nokta ameliyat olduğu kesinlikle yüzde belli olmamasıdır.

Eğer kırıklar varsa bunlarda alınarak düzeltilmelidir. Burnun eğik kısımları, çökük kısımları düzeltilerek çeşitli operasyonlardan geçmelidir. Şeklinden ziyade eğer nefes alma zorlukları varsa bunlarda göz önüne alınarak hastaya çeşitli operasyonlar yapılmalıdır. Ancak estetik konusunda hangi burun daha ideal diye düşünürseniz kesinlikle kendi yüzünüze göre olan ameliyatlar idealdir. Başkasının yüzüne göre olan burunlar herkeste iyi durmayabilir. Bu yüzden doğal ve estetikli bir burun istiyorsanız bilgisayarlı ortamda sizin yüz şeklinize göre burun çizilmesi gerekiyor. Aksi takdirde başkasının burnunu yaptırdığınızda yüzünüzde iyi durmayabilir. Bu durum kişiyi fazlası ile hayal kırıklığına uğratacaBurun estetiği sırasında burnun uç kısmı kaldırılıp, indirilmesi, sivrileştirilmesi gibi çeşitli estetikler yapılabilir. ktır.

Burun estetiğinde yaş unsuru da en çok sorulan sorular arasındadır. Elbette bir yaş vardır ve buna kesinlikle uyulmalıdır. Gelişim çağını tamamlamış kişiler ve üstleri burun estetiği ameliyatı yaptırabilir. Burun estetiği fiyatları ise; doktoruna göre değişmektedir. Ancak özel olduğu için elbette fiyatları yüksektir. Estetik cerrahları diğer doktorlara göre daha yüksek fiyatta çalışırlar.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.