Burun Estetiğinin Önemi

Son zamanlarda sağlık alanında elde edilen gelişmelerin artış göstermesiyle birlikte insanların ihtiyaçlarında da ciddi artışlar olduğu dikkatleri çekmektedir. Özellikle sağlık alanında kullanılan teknolojinin gelişme göstermesinin bu duruma neden olduğu çok açık ve net bir şekilde söylenebilmektedir. Herkesin bildiği üzere bir insanın sosyal hayat içerisinde kendisine gerekli özeni göstermesi gerekmektedir. Bir kişinin kendisine ve çevresine olan saygısından dolayı fiziksel görünümüne önem vermesi gerekmektedir. Aksi takdirde bu duruma dikkat etmeyen kişilerin kendilerine olan özgüvenlerinin zamanla azaldığı görülmektedir. Sağlıklı ve mutlu bir yaşama sahip olabilmek için bu konulara dikkat edilmesi gerektiği söylenmektedir.

Estetik cerrahi alanında ortaya çıkan gelişmeler ve yenilikler birçok kişinin beğenisini kazanmaktadır. Yakın bir süre önce gelişen ve zirve noktasına gelen bu alanda insanlar istedikleri dış görünüşe sahip olabilmektedirler. Yapılan estetik müdahaleler arasında en çok burun estetiği tercih edilmektedir. Bu cerrahi müdahalede burun boyutlarını küçültmek veya büyütmek, ucunu şekillendirmek, burun deliklerinin şekillerini değiştirmek gibi işlemler yapılabilmektedir. Burun sadece görüntü için değil işlevsel bir fonksiyonu olduğu için bu tür müdahalelerde son derece dikkatli olmak gerekmektedir. İlk olarak hastanın estetik için doktor seçimine büyük bir önem vermesi gerekmektedir. Ülkemizde bu konuda kendini son derece geliştirmiş uzmanlar bulunmaktadır. Ayrıca bu uzmanlar sadece estetik olarak değil işlevsel bozukluklarda da en doğru müdahaleyi yapmaktadırlar. Örnek verilecek olursa burun tıkanıklığı problemi olan bir kişinin ameliyatı en düzgün şekilde yapılmaktadır. Ameliyattan sonra herhangi bir şekil bozukluğu ve iz kalmamaktadır.

Bir diğer dikkat edilecek konular arasında yeni burun seçimi yapmaktır. Yapılan işlem cerrahi bir müdahale olduğu için beğenilmediği takdirde anında bir değişim yapılamamaktadır. Bu sebepten dolayı yeni burun şeklinin seçiminde uzmanlardan gerekli desteği almak gerekmektedir. Bu sayede kişiye en uygun şekil seçilebilmektedir.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.