Burun Estetiğinde Seçim

Herkesin bildiği üzere her geçen gün ortaya çıkan teknolojik gelişmeler beraberinde birçok yeniliği ve gelişmeyi de getirmektedir. Bu yenilikler ve gelişmeler insanların hayatlarını kolaylaştırmanın yanı sıra aynı şekilde değiştirebilmektedir. Özellikle son zamanlarda sağlık alanında meydana gelen gelişmeler bu duruma örnek olarak gösterilebilmektedir. Günümüzde tüm hastalıklara çare bulunabilmekte ve gerekli cerrahi müdahaleler büyük bir kolaylıkla yapılabilmektedir. Sağlık alanında kullanılabilecek makine ve robotların artış göstermesi sayesinde cerrahi müdahaleler son derece güvenli bir şekilde yapılabilmektedir. Bu gelişmelerle birlikte insanların estetiğe olan ilgisi de büyük bir hızla büyüme göstermektedir. Teknolojinin tüm imkânlarının kullanıldığı estetik operasyonlarında insanlar istedikleri görünüme çok kolay bir şekilde kavuşabilmektedirler. Son yıllarda burun estetiği operasyonlarını tercih edenlerin sayısında büyük bir artış yaşanmaktadır.

 Bir kişinin yüzünde ilk dikkat çeken bölümler arasında burun ilk sırada yer almaktadır. Günlük hayatın içerisinde de görüldüğü gibi herkesin farklı burun şekillerine sahip olduğu görülmektedir. Burunlarını beğenmeyen kişiler için burun estetiği ilk tercih edilen çözüm yolları arasında yer almaktadır. Son teknolojik cihazlar ve alanında uzman doktorlar tarafından yapılan müdahalelerden sonra herkes istediği burun şekline sahip olabilmektedir. Bu operasyona başlamadan önce kişinin burun şeklini seçmesi gerekmektedir. Bu konuda uzmanlar son derece yardımcı olmaktadırlar. Operasyondan önce kişinin yüzü farklı açılardan fotoğrafları çekilmektedir. Bu fotoğraflar üzerinde gerekli ölçümler yapıldıktan sonra karar verilmektedir.

Doktorun ve hastanın isteklerinin ayın noktada buluşması gerekmektedir. Çekilen fotoğrafların tamamı dijital ortama aktarıldıktan sonra bilgisayar programı sayesinde en uygun burun modeli oluşturulabilmektedir. Ayrıca sadece şekil olarak değil iç muayene de yapılmaktadır. Bu yapılan muayenede nefes almayı engelleyebilecek durumlar belirlenmekte ve burun estetiği ameliyatı planı bu duruma göre yapılmaktadır.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.