Burun Estetiği ve Sonrası

Estetik ameliyatlarının diğer cerrahi operasyonlara göre çok daha ağrısız olduğu bilinmektedir. Bu yüzden dolayı ameliyat sonrası iyileşme süresi de buna bağlı olarak son derece kısa olmaktadır. Son zamanlarda özellikle burun estetiği operasyonlarına olan taleplerinde artış göstermesiyle birlikte birçok yenilikte ortaya çıkmaktadır. Meydana gelen bu yenilik ve gelişmeler sayesinde operasyonlar çok daha güvenilir ve sağlıklı bir şekilde sonuçlandırılmaktadır. Bu gelişmelerle birlikte hem başarılı bir sonuç elde edilmekte hem de iyileşme süreci son derece kısaltılmaya çalışılmaktadır. Aynı şekilde kişilerde bu sayede günlük hayatlarına bir an önce geri dönebilmektedirler. Ameliyat öncesinde olduğu gibi sonrasında da birkaç önemli noktaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen durumlar ortaya çıkabilmektedir. İnsan kendisine ne kadar çok dikkat ederse o kadar çabuk iyileşmektedir.

Ameliyat bittikten sonra hastanın durumuna göre genellikle aynı gün taburcu edilmektedir. Her ne kadar günümüz hastane ortamı son derece rahat olsa da insanların evlerinde çok daha rahat ettikleri bilinmektedir. Ameliyat sonrası kişinin güvenliği için yanında bir kişinin bulunması gerekmektedir. Ameliyat sonrası burun ve çevresinde oluşan morluklar ve şişliklerden kurtulmak için soğuk uygulamaların yapılması tavsiye edilmektedir. Burun estetiği operasyonu sonrası sert yiyeceklerden kaçınmak gerekmektedir. Baharatlardan da aynı şekilde uzak durarak hapşırmanın önüne geçmek gerekmektedir. Şişliklerden daha kısa bir sürede kurtulmak için kişinin başının yüksekte tutması gerekmektedir.

Kafa içi basıncı artışında kanama olacağı için darbe almaktan, spor yapmaktan ve ağır kaldırmaktan kaçınılması tavsiye edilmektedir. Özellikle iyileşmeyi olumsuz etkilediği için sigara ve alkolden en az bir hafta uzak durulması gerekmektedir. Tüm bu tavsiyelere uyulması durumunda kişi çok kısa bir süre içerisinde iyileşebilmekte ve normal hayatına dönebilmektedir.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.