Burun Estetiği ve Güzel Bir Görünüm

Burun estetiği operasyonlarında en önemli etken yapılan işin doğal görünmesidir. Bu nedenle her kişiye özel bir tasarım yapılması gerekmektedir. Bu da bilgisayarla yapılır. Herkesin sorunu, burun şekli farklı olduğundan dolayı herkese aynı müdahale uygulanamaz. Kaliteli ve iyi bir operasyondan sonra burun hem sağlıklı ve güzel gözükmeli, hem de eskisi doğal durmalı estetikli olduğu anlaşılmamalıdır. Burun yüz bölgesi estetiği açısından önemlidir çünkü yüzün tam ortasında bulunan burun tüm yüz hareketlerimiz de etkiler. Burun estetik operasyonları genel olarak buruna yeni şekil vermek amacıyla yapılmaktadır. Burun ucu kaldırılabilir, sivriltilebilir, indirilebilir, kalınlaştırılabilir, eğer sağa veya sola doğru yamulmalar varsa bunlar giderilebilir. Burunda çökmeler meydana geldiyse dolgunlaştırma işlemi uygulanabilir. Pek çok burun estetiği türü yapılabilmektedir. İdeal şekilde olan burun estetiği, burunun yüz ile orantılı olması, doğal gözükmesi ve nefes almada sorun çıkarmamasıdır.
Burun estetiği gelişim çağının tam olarak bitmesiyle birlikte yapılabilir. Bu da 18 19lu yaşlara denk gelir. Burun estetiği yaptırmak isteyen kişi fiziksel gelişiminin yanında psikolojik gelişimini de tamamlamalıdır. Henüz bu gelişimini tamamlamış kişilerin bu operasyonlara girmesi uygun değildir. Bu ameliyatı olacak kişilerin gerçek üstü bir beklentide bulunmaması gerekir, hayranı olduğu bir kişinin burnuna sahip olmayacağını da bilmesi gerekir aksi takdirde hayal kırıklığına uğrayabilir. Bu operasyonlar genel olarak genel anestezi ile yapılır. Ameliyat süresi yapılan işleme göre 2 ila 4 saat arasında değişmektedir. Burun estetiğinde kemik ve kıkırdaklara belirlenen tasarımın şekli verilmektedir. Eğer fazlalıklar varsa bunlar alınır eksiklikler varsa kemik ve kıkırdak eklenerek burun büyütülür veya uzatılır. Operasyon sonrası hafif ağrılar hissedebilirsiniz bunu doktorunuzun önerdiği ağrı kesici ilaçlar ile gidermeniz mümkündür. Ameliyattan sonra 1 2 gün için şişlikler oluşabilir ama 1 haftanın sonunda bu da tamamen kaybolmaktadır. Sosyal hayatınıza kısa sürede geri dönmeniz mümkündür.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/



Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.