Burun Estetiği ve Günümüz

Burun fonksiyonlarına zarar vermeden veya burunda oluşmuş olan fonksiyonel bozuklukları düzelterek yeniden onarma, şekil verme işlemine burun estetiği adı verilmektedir. Burun estetiğinde önemli olan bazı noktalar vardır. Bu önemli noktaları açıklayacak olursak; Burnun kıkırdak ve kemik yapısı, deri yapısının özelliği, yüz ile burun arasındaki bölgenin yatay – dikey düzlemi oranları, burnun dudak ve alınla olan açıları, burnun uç kısım yüksekliği ve burnun ucu ile çene ucu arasındaki simetrik parametreler. Burunda estetik operasyonlar yapılırken burnun şekli düzeltilebileceği gibi, içyapıda meydana gelmiş kıkırdak ve kemikte oluşan hasarlar veya burun eti sorunları, nefes almayı önleyen rahatsız eden sorunlar da çözülebilmektedir.
Burun estetiği, estetik plastik cerrahisinin en önemli ameliyatı olarak gösterilir. Çünkü insan yüzünün tam ortasında bulunan burun, insanların gülüşüne mimiklerine yön verir ve aynı zamanda soluk alıp vermemizi sağlayan en önemli organlarımızdan birisidir. Bu operasyonlarda edilecek sonuçlar diğer estetik operasyonlardan daha farklı olarak hekiminizin bilgisine, becerisine ve uzmanlık seviyesine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Burun estetiği sadece burun küçültmekten ibaret değildir. Yani kemik be kıkırdakta bulunan fazlalıkların alınarak sadece burnun küçültme işlemi yapılmaz. Bazı operasyonlarda kemik veya kıkırdak da eklenerek burunda büyütme ve uzatılma işlemi de yapılmaktadır. Çünkü tüm burunlar standart olmadığı için yapılan operasyonlar da değişik gösterir. Operasyona başlanmadan hastaya tam olarak hangi işlemlerin yapılacağı anlatılmalıdır. Operasyonlar da en iyi sonuçların alınabilmesi için hastanın yüzünün diğer kısımlarıyla simetrik olması, görünümün tamamen doğal olması ve estetikli durduğu anlaşılmaması gerekmektedir. Eğer bunlar sağlanıyorsa operasyonunuz başarılı geçmiş ve hekiminiz de başarılı bir hekimdir diyebiliriz. Operasyonların süresi yapılan işlemlere göre değişse de genel olarak 2 saat sürmektedir. Yapılan bazı araştırmalara göre operasyonlar ne kadar iyi geçmiş olsa da burnun yapısında %10 ila %20 arasında bir oranda bozulmalar görülmektedir.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.