Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası

Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi burun estetiği operasyonlarında da birçok konuya dikkat etmek gerekmektedir. Estetik cerrahi operasyonlarda hem görünüme hem de işleve dikkat etmek gerekmektedir. Aksi takdirde büyük problemler ortaya çıkabilmektedir. Bilindiği üzere burun insana sadece görünüm olarak değil işlev olarak da büyük katkılar sağlamaktadır. Bu yüzden burun operasyonlarında her iki konuya da büyük bir dikkat göstermek gerekmektedir. Alanında uzman bir doktor tüm bunlara dikkat ederek operasyonu tamamlamaktadır. Bu yüzden dolayı operasyon öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlara dikkat edilmesi durumunda yapılan operasyon son derece rahat geçmekte ve iyileşme süreci de aynı oranda hızlı geçmektedir.

 Estetik operasyonlarının tümünde karar verme aşaması son derece büyük bir önem taşımaktadır. İnsanın bu kararı tamamen kendi isteğiyle vermesi gerekmektedir. Burun estetiği ameliyatlarında doktorla hasta fikir birliği içerisinde yeni burun modeli hakkında karar vermektedirler. İstenilen uygun burun şekline karar verilmesinin ardından hasta için en uygun zaman dilimi içerisinde operasyon günü belirlenmektedir. Belirlenen operasyon gününe kadar hastanın kendisine dikkat etmesi gerekmektedir. Bu zaman dilimi içerisinde kişinin sigara ve alkol alışkanlığı varsa bırakması gerekmektedir. Özellikle sigara doku iyileşmesini geciktirdiği için bu konuya dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca ameliyattan en az 7 saat önce kişinin herhangi bir şey yiyip içmemesi gerekmektedir.

Operasyon süresi kişinin burun yapısına ve istenilene göre farklılık gösterebilmektedir. Gelişen imkânlar sayesinde kişi herhangi bir şekilde ağrı ve acı hissetmemektedir. Operasyon sonrasında meydana gelebilecek ağrılara karşı doktorun tavsiye ettiği ağrı kesiciler kullanılabilmektedir. Operasyon sonrasında kişinin kan basıncını artıracak aktivitelerden bir süre uzak durması gerekmektedir.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.