Burun Estetiği Aşamaları

Son zamanlarda burun estetiği operasyonlarına olan taleplerde artış görülmektedir. Özellikle sosyal hayat içerisinde daha güzel bir dış görünüme sahip olmak isteyen kişiler tarafında bu operasyon tercih edilmektedir. Bir kişiye ilk bakışta burun direk olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bilindiği üzere insanlar birbirinden farklı burun şekillerine sahiptirler. İnsanların genellikle burunlarının büyüklüklerinden şikâyetçi oldukları görülmektedir. Tüm burun şekli problemlerini estetik cerrahları büyük bir kolaylıklar ortadan kaldırılmaktadır. Yeni burun şekillerine kavuşan insanların özgüvenlerinde büyük bir artış olduğu çok açık ve net bir şekilde görülmektedir. Bu operasyon birkaç önemli aşamadan meydana gelmektedir. Bilindiği üzere ilk aşama olarak uzman doktorun seçimini yapmak gelmektedir. Başarılı bir sonuç elde etmek için bu aşama çok büyük bir önem taşımaktadır.

Doktor seçimi yapıldıktan sonra kişinin nasıl bir burun istediğinin anlaşılması gerekmektedir. Muayene sırasında çekilen fotoğrafların dijital ortama aktarılmasıyla birlikte kişiye en uygun burun modellemesi yapılmaktadır. Bu aşamada uzman doktor ile kişinin aynı görüşte olması gerekmektedir. Aksi takdirde ortaya çıkan sonuç kişiyi hayal kırıklığına uğratabilmektedir. Burun estetiği her erkek ve kadın için uygun olmaktadır. Sadece gelişme döneminde olan kişiler için bu operasyonların yapılması tavsiye edilmemektedir. Gerekli muayeneler ve incelemeler yapıldıktan sonra burun estetiği ameliyatı için uygun bir gün belirlenmektedir. Belirlenen güne kadar kişinin dikkat etmesi gereken konular hakkında uzman tarafından gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Bu konulara dikkat edildiği takdirde operasyon çok daha rahat ve başarılı bir şekilde geçmektedir. Ameliyat kişinin isteğine ve burun yapısına göre farklılık gösterse de çok büyük bir zaman almamaktadır. Ameliyat sonrasında ise genellikle kişi ayın gün içerisinde eve gönderilmektedir. Ameliyat sonrasında da dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında doktor tarafından bilgi verilmektedir.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.