Burun Ameliyatı ve Komplikasyon Oranı

Bir insanla karşılaştığımızda gözümüze ilk çarpan burnudur. Yüzündeki diğer organlarla orantısı uyumlu mu değil mi hemen fark edilmektedir. Ağzımız ya da gözlerimizin şekli ilk bakışta farkedilmeyebilir. İşte bundan dolayı olsa gerek burun ameliyatı estetik operasyonlar arasında en fazla başvurulanlardandır. Tabi bütün ameliyatlar estetik kaygılarla yapılmamaktadır. Bazı estetik operasyonlar burunda var olan sağlık problemlerinden dolayı yapılmaktadır.

Burun estetiği cerrahi literatürde rinoplasti olarak geçmektedir. Bu her ne kadar güzellik için yapılan bir operasyon olsa da sonuçta bir ameliyattır ve bir takım komplikasyon ihtimalleri vardır. Çok büyük olmasa da yüzde 10 gibi bir risk faktörü her zaman hatırda tutulmalıdır. Bu komplikasyonları en aza indirmek ise çok iyi bir araştırma yapıp alanında uzman bir plastik cerrah ile çalışmak ile olmalıdır. İyi bir uzman sizi hem manevi olarak rahatlacak hem de cerrahi operasyondaki riskleri en aza indirecektir.

Burun ameliyatı yani rinoplasti ameliyatları iki şekilde yapılmaktadır. Biri açık, diğeri ise kapalı rinoplasti açık ameliyat da kesiler ve dikişler vardır. Ameliyat sonrasI pansuman ve dikişlerin alınması gerekmektedir. Kapalı rinoplasti ise burunda birkaç kesiden girilerek yapılmaktadır. Ameliyat sonrası komplikasyonlar daha azdır. Burun estetiği fiyatları ise yapılacak merkeze ve yapacak uzmana göre değişkenlik göstermektedir. İyi bir uzmanla karşılaşmazsanız yapılan işlem hem doğal olmayacak ,hem de problem çıkma olasılığı daha fazla olacaktır. Ameliyat öncesi ve sonrasında ise bazı koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bir gece öncesinden aç olmanız gerekmektedir. Ayrıca operasyondan en az bir saat önce hastaneye yatışınızın yapılmış olması gerekmektedir. Ameliyat sonrasında ıse burnunuza dikkat etmeli ve ilk gün buz kompresi yapmalısınız. Bir kaç gün yüksekte yatmakta faydalı olacaktır.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.