Burun Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Rinoplasti olarak da bilinen burun ameliyatı, burundaki şekil bozukluğunu gidermek amacıyla yapılır. Tıkanıklığı giderme estetik ve amaçlı burun şekli değiştirilmesi ise septorinoplasti olarak tanımlanır. Amaç yüze en uygun olan burnu oluşturmaktır. Hastanın burun cildi kalınlığı bu noktada en önemli faktörlerden biridir. Çok ince cilt yapısı olan hastalarda ameliyat sonrasında en küçük kusurlar bile göze batmaktadır. Tam tersi kalın ciltli hastalarda da cildin burnun yeni şekline uyum sağlaması belli bir zaman alır. Burun estetiği ameliyatlarında ameliyat öncesi, ameliyat süresi ve ameliyat sonrası dönem iyi değerlendirilip planlanması yapılır. Yüz analizi ve cerrahi müdahale öncesi değerlendirme yapılır. Hasta beklentileri ve cerrahın burun şeklinde yapabileceği değişikliğin birbiriyle örtüşmesi gerekir. Böylelikle iki taraf da ameliyattan sonra memnun kalır.

Burun estetiği operasyonları, akıl sağlığı yerinde, cerrahi müdahaleye engel sağlık sorunu olmayan, 18 yaşını dolduran kişilere yapılabilir. Operasyonun yapılabileceği durumlar şunlardır: Doğum kaynaklı burun şeklinde bozukluk olması, : Yarılmış burun, yarık damak vs. Sarsıntı sonrası biçim bozukluklarında: Doğum travması burun kırıkları, gibi. Bazen yapısal açıdan sorun olmamasına karşın burun estetiği amaçlı da yapılmaktadır.
Burun estetiği ameliyatında çoğunlukla genel anestezi uygulanır. Ameliyat açık veya kapalı olarak yapılabilir. Farkları, açık teknikte burun delikleri arasındaki bir yerde ters V biçiminde kesi yapılmasıdır. Bu kesik iz bırakmadan bir süre sonra iyileşir. Hastaları tedirgin eden bir konu tampon alınırken ağrı olup olmayacağıdır. Son zamanlarda kullanılan silikon tamponlarda ağrı sorunu kalmamıştır. Operasyon sonrasındaki yıllarda burun ucunun düşme ihtimali için de, yapılan son tekniklerle ameliyatlarda böyle sorunlarla karşılaşılmadığı söylenebilir. Merak edilen diğer konu ücretlerin pahalı olup olmadığıdır. İşleme, yere ve hastanın durumuna göre burun estetiği fiyatları değişmektedir.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.