Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yöntemleri

Neden Memeyi Dolgular İle Büyütmemeliyim?

Meme büyütme işlemleri arasında gerek sentetik gerek ise kendi yağınızla yada piyasadaki reklam ismi ile “kök hücre ile” meme büyütmeyi önermiyorum. Bu yazımda bunun nedenlerinden söz etmeye çalışacağım.

Öncelikle meme ile ilgili pek gündeme gelmeyen bir bilgi vermek istiyorum. Bir ameliyat sırasında meme dokusunu açsak ve tam ortasından bir parça alıp mikrobiyoloji laboratuvarı için kültür alsak, bu dokuda mikroorganizma var mı diye soru sorsak acaba bize ne sonuç verir? Bir fikriniz var mı? Çok büyük olasılıkla gram pozitif koklar gördüğünü söyleyecektir. Korkmayın, bu çok normaldir, normal sağlıklı derinizde bolca bulunur ve normal şartlar altında hastalık yapmaz. Peki memenin içerisinde ne işi var? Biliyorsunuz meme içerisinde yaklaşık 20 demet diyelim biz, süt beziniz var. Bu süt bezlerinden çıkan küçük tüp gibi dallar aracılığı ile sütlerini dışa atmak ister. Bu küçük tüpçükler de birleşerek daha kalın kanalları (duktus) oluşturur ki bunların ortalama sayısı süt bezi destesi gibi 20 civarındadır. Aslında daha fazladır ama biz daha doğmadan önce körelir. Memenizi çok sıkarsanız ucundan sıvı da gelir, çünkü bu kanallar süt olmasa da kendi salgıları ile doludur. Bu salgılar mikroplara karşıda koruma görevi görür. Bununla birlikte deride bulunan doğal flora bakterileri bu kanallardan içeride girerler ve buranın da düşük yoğunluklu florasını oluşturur. Bir denge vardır bu alanda ve genelde bir hastalık oluşmaz.

Siz memenizi sentetik bir dolgu ile doldurmaya başladığınızda o dolgu jel özelliğinde olduğu için meme bezini sarak fasyadaki küçük iğne deliklerinden bile yukarı bu tüplerin olduğu yere sızabilir. Dolgu tamamen meme arkasına sıkılsa bile dolguyu çevreleyen bir kılıf olmadığı için yayılacaktır. Sonucunda enfekte olması, enfeksiyonun memeye ve vücuda yayılması ciddi bir olasılıktır. 1960’lı yıllarda memeye silikonu direkt enjekte ederlerdi. Bir çok zararı görüldü, enfeksiyon, yabancı cisim reaksiyonları, fibrozis… (bunlar ne demeyin, siz internetin kurdusunuz zaten, biraz da bu gerçekleri araştırın) İşte bu nedenle silikonu direkt enjekte etmeyelim onları sarak bir kılıfa, bir zarfa koyalım demişler ve günümüzün modern silikon protezleri ortaya çıkmış.  Ve bunları da ameliyatla, cerrahi işlemlerle memenin en arkasına yerleştirmeye başlamışlar. O zamandan bu yana direkt çeşitli maddeleri enjekte ederek meme büyütenler var olmaya devam etmiştir. Peki kim bunlar? Memeye bir cerrahi işlem ile silikon protezi yapamayan ama işin ticari kaymağından faydalanmayı da arzulayan kişiler. Bu doğru bir uygulama olsaydı, bir çok estetik cerrah ameliyathaneye gidip uğraşacağına muayenehanesinde bir iki enjeksiyon yaparak bu işlemi yapar ve parasını alırdı. Ama bu işlem yanlış… Sizler bunun yanlış olduğunu anlamak için gazetelerde kötü manşetler olmasını yada başınıza kötü bir şeyler gelmesini mi bekleyeceksiniz. Tıbbın gelişimi ileri doğru olmalı. 1830’larda “ketçap” ilaç olarak satılmış, bir dönem. Şimdilerde neredeyse memeye ketçap sıkacaklar. Önermem J

Günümüz modern tıbbı tarafından çok kez test edilmiş ve tüm dünyaca güvenli olduğu kesin kabul edilen basit bir uygulama ile harika memeler oluşturmak varken memenize yabancı bir maddeyi enjekte ettirmenin ne anlamı var? Özetle, memenizi büyütmek mi istiyorsunuz: Silikon implant taktırın.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.