Op. Dr. Ozan Balık

Hakkımda

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op. Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Ardından elektronik mühendisliğini bırakarak,1993’te Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıp Eğitimine başladı.

Yağlı boya tablo, roman denemeleri ve biyomekanik cihaz tasarımıyla hobi olarak ilgilenmektedir…1999 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra 1999-2000 Viranşehir Devlet Hastanesi Acil Servisinde, 2001-2002 Göztepe SSK Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Bölümünde çalıştıktan sonra 2002 yılında İzmirde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümüne girdi. İhtisası sırasında özel ilgi alanı olan rekonstrüktif mikrocerrahi konusunda yoğun olarak çalıştı ve “Ters Uç Yan Siniz Onarımını” periferik sinir yaralanmalarında kullanılabileceğini ispatladı ve tez olarak da yaptığı bu çalışmasını Annals of Plastic Surgery’de yayınlandı (A Successful Neurotization of Two Different Muscles Using a Single Intact Motor Nerve).
2008’de Türk Plastik Rekonstrüktif veEstetik Cerrahi Derneği tarafından ” Ulusal Yeterlilik (National Board Certification)” sertifikası verildi. 2008-2009 Edirne Devlet Hastanesi,Plastik Cerrahi Klinik Şefliği yaptı.
Op. Dr. Ozan Balık 2010 yılından itibaren İstanbul da Özel Kliniğinde çalışmalarına devam etmektedir.
Op. Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Saç Ekimi ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmaları sürdürmektedir.

Ozan Balık, Amrikan Plastik Cerrahi Derneği (int bölüm), Avrupa Rinoplasti Derneği, Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği üyesidir. TC Sağlık Bakanlığı tarafından akredite edilmiş Sağlık Turizmi Belgesi bulunmaktadır.