Blog

melek dudağı

Melek Dudağı

Fransız Öpücüğü mü, Melek Dudağı mı?

Daha önce dudak şeklinize ne ölçüde odaklandınız bilemiyorum ama güzel bir dudağı konuşmadan önce dudağın estetik kısımlarını konuşmamız gereklidir. Oradan da nedir bu Fransız Dudağı, o konuya gelelim 🙂

Dudaklar “White Roll” denilen kırmızı dudak dokusu ile derimizin birleştiği hat boyunca çevrelenen hat boyunca şekillenir. Çok çeşitli dudak tipleri görürüz etrafımızda. Kimisinde kalın kimisinde ince, kimisinde kenarları kaybolmuş, kimisinde ise kenarları aşağıya dönmüştür. Hangisi olursa olsun bir dudağın dolgu ile ne kadara güzelleşebileceğini White Roll hattının tipi belirler. İdeal olan dudaklar ki günümüzde Fransız dudağı olarak adlandırılmakta, üstte “M” vurgusu güçlü, altta ise dışa dönük “D” şeklinde kavisi olan dudaklardır. Üst dudağın “M” vurgusu için burun köküne uzanan “Philtral Column” isimli iki kabarıklığın da dolgu ile belirlenmesi daha seksi bir dudak şeklinin oluşmasını sağlar. Yine aynı şekilde alt dudakta keskin kenarlar olmaksızın kırmızı dokunun dolgunlaşarak dışa doğru dönmesi istenir.

Kliniğimizde Fransız Dudak Dolgusu uygulamalarında bize özgü birkaç uygulamamız mevcuttur.  Bunlardan da söz etmek istiyorum.  Şimdi Fransız Dudağında çekici bir dolgunluk ön plandadır. Bu dolgunluğu sağlamak için ise genelde 1 cc olan dolgular yetersiz olabilmektedir. Özellikle çok ince dudaklarda. Bu durumda fazladan yapılacak olan dolgunun ilk yapılandan daha yumuşak olması bizce çok önemlidir. Biz buna çift katman dudak dolgusu diyoruz. Ancak bu şekilde doğal bir dokunuş ve öpüşme hissi ortaya çıkabilir. Bir diğer önem verdiğimiz konu ise Fransız Dudağında olmayan ama bazı kadınlara çok yakıştırdığımız bir ayrıntıdır. Alt yada üst dudakta, bazen ikisinde orta hatta daha az dolgu vererek ön dişlerin hafifçe görünür kalmasını sağlıyoruz. Buna biz “Melek Dudağı” diyoruz. Mevcut dudak şeklinizi daha seksi Melek Dudakları ile değiştirebiliriz.

 

Fransız’ı bilemem ama en seksi dudaklar sizin olsun diyelim. Görüşmek üzere 🙂

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!


Op. Dr. Ozan Balık Klinik

 • Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL
 • +90 532 445 87 33
 • info@ozanbalik.com

Çalışma Saatleri

 • Pazartesi- Cuma
  09:30 – 19:00
 • Cumartesi
  10:00 - 19:30
 • Pazar
  Kapalı

E-Bülten

WhatsApp