KOZMETİK TERAPİ

 • Vampire Facelift

  Vampire Facelift Gün geçmiyor ki estetik cerrahide yeni bir trend çıkmasın. İşte Hollywood merkezli bir uygulama ülkemizde estetik jargonuna girmiş durumda: ”Vampire Facelift”. Yöntem güzel bir uygulamadır ama başlangıçta anlaşmak lazım. Öncelikle bu bir facelift yani yüz germe yöntemi değildir. Çok uzun zamandan beri kullanılmakta olan hyaluronik asidi “Sıvı Altın” olarak adlandırdığımız kanınızı..

 • Diamond Shine Theraphy (DST)

  Diamond … Elmas… Varlığı toprak altındaki binlerce yıllık sıkışma ve sancıya bağlı. Değeri ise bu sabra çok az madenin katlanabilmiş olmasına bağlı… Cildimiz… Deri… Metre kare ve kiloya vurduğumuzda vücudun en büyük organı. Değeri ise iç dünyanız ne olur ise olsun sizi gösteren en kıymetli elbiseniz olmasına bağlı… Bir elması topraktan çıkan diğer metallerden daha […]..

 • Güzelliğinize Hacim Katın

  Kimi zaman yaşlanma sürecine bağlı olarak kimi zaman da şanssız bir anatomiye sahip olduğumuzdan olsa gerek vücudumuzun hacimsel desteğe ihtiyacı olur. Hacim gereksinimi bazen popoya, bazen memeye gerekse de buradaki yazımızda yüz bölgesine odaklanacağız. Orta yaşı geçer geçmez çoğumuzda deri altı kollajen ve elastin azalır, deri sarkmaya başlar ve deri altı yağ yastıkları küçülmeye başlar.  [&hel..

 • Botoks Ne Değildir?

  “Botoks Nedir? “ Daha Önemlisi de “Ne Değildir?” 1820’de Dr. Justinus Kerner bayatlamış sosisler üzerinde bulunan bir bakterinin, günümüzde botilinium toksin A adını verdiğimiz bir maddeyi ürettiğini keşfetmiş. 1950,2lerde bu maddenin kasları geçici olarak gevşettiğini keşfetmesi ile şaşılık tedavisinde kullanılmaya başlanmış. Ve nihayet 1989 da Allergen firması tarafından estetik uygulamalarda ku..

 • Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

  Zamanı durdurun. Hem de olduğunuzdan daha iyi görünerek. Nasıl mı? Otuz yaşın üstünde bakımlı ve güzel bir kadınsanız eğer bunu teyit etmek  için sosyal medya da lise arkadaşlarınıza şöyle bir göz atın. Sınıfta en havalı en güzel  kimdi? Neden bu kadar popülerdi? Siz  ders çalışırken o kendisine gelen aşk mektuplarını  okuyup biraz daha mı tanrıçalaşıyordu? […]..

 • Somon DNA’sı

  Sizlere somon balığının sütünden elde edilen DNA’dan yada somon sperminin insan derisinin iyileşmesinde en ektili protein olduğundan, yada bunların Benjamin Button (yanlış yazmış olabilirim) efektinden söz ederek fantastik bir yazı yazabilirdim. İnternete benzerleri bol miktarda olduğu için bundan vazgeçmedim. Vazgeçtim, çünkü hepsi saçmalık. Somon DNA’sı bu değildir. Aslında içinde somon balığına..

 • Genital Güzelleştirme

  Genital Güzelleştirme Bu makalenin de yapılan işleminde en zor tarafı ismini koymaktı 🙂 Şöyle bir örnekten yola çıkayım. Hastalarımız örneğin yüz bölgesinde bir sıkıntısı var ve aynada değerlendirebildiği çerçevede burnu, göz kapağı, dudağı veya elmacıklarından birindeki problemi yakalar yada öyle zanneder ve muayenede karşımıza gelir. Görüşmede de neden yüzünden memnun olmadığını ifade eder ve se..

 • Fibrocell ile Kök Hücre Tedavisi

  Fibroblast hücre kültürü uygulaması (Fibrocell): Gençliğe Dönüş Kırklı yaşlara gelmiş herkes ( ben dahil) cildindeki incekle ve elastikiyet kaybını hisseder. Özellikle yüz bölgesinde göz çevresi ve gıdı bölgesi bunu en çok hissettiğimiz alanlardır. Neden bu değişim oluyor ki? Gençlik yıllarından daha çok yemek yiyor belki daha kaliteli, daha konforlu yaşıyor ve cildimize daha özel gösteriyor [&hel..

 • Göz Altı Işık Dolgusu

  Göz Altı Işık Dolgusu Bana daha önce yüzünüzdeki yaşlanma süreçleri nedeni ile muayene olduysanız burada anlatacağım hikayeye aşinasınız demektir. Hani o yüzümüzün bir çok yağ yastığı ile dolu olduğu ve yaşlanma ile birlikte aşağıya doğru yer değiştirdiği hikayesi. Yaşla birlikte derimiz elastikiyetini kaybeder ve yumuşak doku ağırlığını kaldıramaz olur. Ek olarak da yerçekiminin inatçı etkisini [..

 • Cilt Bakımı ve Leke Tedavileri

  Cilt bakımında fondöten kullandığımızda neden kendimizi daha iyi hissediyoruz?  Hiç düşündünüz mü? Gözlerimiz, dudaklarımız daha da ön plana çıkıyor, yüz hatlarımız daha güzel görünüyor. Peki  ya  göz altlarımıza sürdüğümüz aydınlatıcılar? Işıl ışıl bakmamızı sağlıyor değil mi? Tabi bir de fotoğraf çektirdiğimiz de imdadımıza yetişen filtreler 🙂 Fondötenin  ve bu tarz kapatıcıların cilt bakımında ..

 • Cosmelan&Dermamelan

  Cosmelan-Dermamelan Leke Tedavisi Cosmelan-Dermamelan başlı başına bir leke  ve cilt yenileme tedavisidir.  Gebelik sırasında oluşmuş lekelerde, yaşlılık lekelerinde, dış etkenlerden kaynaklı  örneğin güneş lekelerinde tedavi amaçlı uygulanan tek seanslık bir protokolü olan özel içerikli bir maskedir. Cosmelan-Dermamelan, deride bulunan melanin miktarının azalmasına yardımcı olur, leke oluşumuna s..

 • Lazer ile Cilt Tedavileri

  Size bu makalede lazer çeşitlerinin hangi dozlarda hangi katmanlarda hangi nanometrelerde  yapıldığını anlatmayacağım çünkü bu bilgileri internette birçok sitede kolaylıkla bulabilirsiniz. Klasik bilgilerle bu satırları doldurmaktansa  işin daha eğlenceli tarafı olan sihirli sonuçlarını paylaşacağım. Candela, Gentle Max Pro;  Alexandrite  lazeri hepiniz bilirsiniz ki epilasyon da en çok adı duyula..

 • Silhouette Soft (Gençlik İpi)

  Silhouette Soft  (Gençlik İpi) özellikle orta yüz kısmında oluşan  doku  sarkmalarına karşı ameliyatsız çözümler arasındaki  mevcut en etkili askılama yöntemidir. Genel anlamda askılama işlemlerini pek sevmem. Çünkü tek bir yerden geçecek tek bir ipin yerçekimine karşı durması pek maktıklı değildir. Oysa Silhouette Soft   üzerindeki koni şeklindeki tutamaçlar sayesinde ip geçtiği yol boyunca 6-10 ..

 • PRP Tedavisi

  PRP (Platelet Rich Plazma) Nedir? Vücudumuz dev bir organizmadır. Hücreler bileşir, dokuları, dokular organları, organlar sistemleri vb. oluşturur, büyür… Peki, bir yerimiz yaralandığında bu sistem bu yaralanmayı nasıl algılar, hasarı nasıl tespit eder ve nasıl onarır? Parmak ucuzda küçük bir kesi üzerinden hikayeyi özetleyeyim size. Parmağınız kesildi, kan akmaya başladı. Damarın hemen dışı..

 • Mezoterapi

  Aslında Nedir Bu Mezoterapi? Vücudumuzda tam bir federal yönetim biçimi hakimdir. Hücreler gruplaşarak dokuları, dokular gruplaşarak organları, organlar sistemleri ve vücut organizasyonu ortaya çıkar. Yönetim performansa ve ihtiyaca, göreve göre aslında son derece adil sayılır. İyi yada kötü besleniriz, gıdaları sindirim sistemi sınıflarına ayırır, sonra lojistik olarak damar sistemine geçer ve ço..

 • Lazer Epilasyon

  Lazer Epilasyon Üzerine Yazılı En Kıl Makale Sevgili hanımlar, kıllarınızdan kurtulmak için büyük bir çaba içerisindesiniz ama bunun nedenini biliyor musunuz? Yani demek istediğim şu; bu dürtünüzün kaynağı nedir? Kliniğimizde lazer epilasyona dair dünyadaki en iyi lazer epilasyon sistemleri ile sizlere hizmet vererek harika sonuçlar üretiyoruz. Ama bunu yaparken de neden epilasyona eğilimimiz var,..

 • Fransız Dudak Dolgusu

  Fransız Öpücüğü mü, Melek Dudağı mı? Daha önce dudak şeklinize ne ölçüde odaklandınız bilemiyorum ama güzel bir dudağı konuşmadan önce dudağın estetik kısımlarını konuşmamız gereklidir. Oradan da nedir bu Fransız Dudağı, o konuya gelelim 🙂 Dudaklar “White Roll” denilen kırmızı dudak dokusu ile derimizin birleştiği hat boyunca çevrelenen hat boyunca şekillenir. Çok çeşitli dudak tipleri […]..Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.