Fibrocell ile Kök Hücre Tedavisi

Fibroblast hücre kültürü uygulaması (Fibrocell): Gençliğe Dönüş

Kırklı yaşlara gelmiş herkes ( ben dahil) cildindeki incekle ve elastikiyet kaybını hisseder. Özellikle yüz bölgesinde göz çevresi ve gıdı bölgesi bunu en çok hissettiğimiz alanlardır. Neden bu değişim oluyor ki? Gençlik yıllarından daha çok yemek yiyor belki daha kaliteli, daha konforlu yaşıyor ve cildimize daha özel gösteriyor olsak bile bu durumdan kaçamıyoruz. Neden şu: Derimizin kalın bir el örgüsü halıdan ince bir çarşafa dönüşümünden dermis dediğimiz tabaka sorumludur. Dermis derimizin en ağır ve kalın kısmıdır. Bu kuru bir ağırlık olmayıp derimizin elastikiyet ve direncini de sağlayan kollajen ve elastic lifleri içerir. Elastin ve kollajen de öyle yeme içme ile artacak şeyler değildir. Tablet olarak da alamazsınız. Onları fibroblast denilen hücrelerimiz tarafından üretilmesi gerekir. Fibroblastlar ise yaşlanma ile sayıca azalır. Bu azalmanın bir yansıması olarak 20’li yaşlardan sonar her yıl kollajen miktarının neredeyse %1,5’i kaybedilir. Kırk yaşına gelen bir bireyde kollajen kaybı %30 azalmaya eş değerdir. Kollajeni azalmış bir derinin yerçekimine ve dış çevrenin olumsuz faktörlerine direnmesi zorlaşır ve yıpranır. Fibroblast hücre kültürü uygulaması (Fibrocell) kulak arkanızdan yada koltuk altından lokal anestezi ile alınacak 2 mm kadar bir deri parçası ileri teknolojilerle donatılmış bir laboratuvarda kültüre edilerek çoğaltılır ve 4-6 hafta sonra bize 35-50 milyona yakın fibroblast olarak geri döner. Fibrocell uygulamasında enjektörlerle kliniğimize teslim edilen bu kültüre fibroblastlar dermiş kalitesini arttırmayı hedeflediğimiz herhangi bir lokasyona mikro-enjeksiyonlarla yüzeysel olarak verilir. Bu enkensiyonu 2 hafta ara ile iki defa daha uygularız. Sonuçta çoğaltılmış olan kendi fibrolastlarımız dermis tabakasında çalışmaya başlar ve kollajen, elastin sentezi artar. İlk Etkileri 3-4 ay içerisinde gözlenmeye başlar ve kalıcılığı 3,5-4 yıl olarak sürmektedir. Fibroblast hücre kültürü uygulaması (Fibrocell) FDA ve ülkemiz sağlık bakanlığınca onaylıdır. Kişinin kendi hücreleri çoğaltılarak yapıldığı için herhangi bir doku reddi gibi bir konu, alerjik bir reaksiyon oluşmaz. Fibroblast hücre kültürü (Fibrocell) uygulamaları tek kelime ile zaman makinasının tıptaki karşılığıdır. Kendi hücreleriniz ile kendi gençliğinize bu şekilde yolculuk edebilirsiniz.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.