Kadın Genital Estetiği

Kadın Genital Estetiği mi? Ben Boşalamıyorum bile…

Kadından önce insan varlığının temel ilkeleri üzerine estetik konuşmaya çalıştığımızda bazı kadın hastalarımız (kendini bize yakın hissedenler): doktor sen ne söylüyorsun ben boşalamıyorum bile diyen sayısı hiç te az değil. Acı bir durum. Çünkü cinsellik gibi ilkel güdülerimiz sonucu ortaya çıkan ve aslında diğer hayvanlardan daha çok zaman harcamamamız gereken aslında son derece basit bit kavram. Ama buna rağmen maalesef olması gerekenden daha büyük bir mesele haline gelmiş ve diğer yaşamsal amaçlarımızın önüne geçmiş ve hala da onun uğruna hayatımızı harcamaktayız, yada harcamıyorsak da mutsuzuz.

Aslında size kötü bir haberim var. Partnerinizle iyi bir iletişim kurduğunuz ana kadar cinsellikle ilgili hiçbir probleminizi çözemeyeceksiniz. Ama o ana kadar kendi cinselliliğinizi, genitalinizi anlayabilmeniz için, sizin için ne yapabileceğimiz anlayabilmeniz için bir şeyler karaladım. Lütfen okuyun ve soru sormaktan çekinmeyin….

trans-turkey
trans-turkey

Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı

Yirminci yüzyılın ortalarında hala bir çok ülkede transseksüalite suç olarak kabul görüp, hastalar dışlanırken bir takım cerrahlar topluma öncü olan düşüncelerle insanları bilgilendirmeye çalışıyor ve bir taraftan da meslektaşları tarafından burun kıvrılsalar bile cinsiyet değiştirmenin tekniğini geliştirmeye çalışıyorlardır. Bir çok cerrahi  teknik gibi cinsiyet değiştirme de emekleme dönemlerini sancılı geçirdi. Transseksüel hastalar bedenlerindeki mevcut cinsel organdan nefret ettiği için gerçek bir dönüşüm olmasa bile organını kaybetmek bile bir kazanım olmaktadır.

genital-bolge-estetigi

Vajen Düzeltme ve Toparlama Ameliyatı

Kadınlarımızın cinsel kimliklerini keşfi özellikle bizim gibi toplumlarda sancılı süreçler geçirmektedir. Toplumun eğitim seviyesi yükselişte bile olsa özünde var olan muhafazakâr yapının değişmesi daha çok uzun zaman alacak gibi görünüyor. Cinsel kimliğin gelişimi ile kadınlarda genital organların yapı ve fonksiyonu üzerinde de birçok sorgu sual ortaya çıkmıştır. Muayenede birçok kadın hasta gereksiz yere vajen dudaklarından şikayetçi olduğunu yada vajen darlıklarının yeterli olmadığı ile ilgili ön yargıları olduğu görülmektedir.

genital-bolge-estetigi
genital-bolge-estetigi
genital-bolge-estetigi

Kadın Genitalinde Duyarlılık Nasıl Arttırılır?

Aslında “buna ne gerek var” konusunu başka bir makalede yazacağım. Şimdilik cevabını “büyük gerek var” olarak kaydetmenizi rica edeceğim sonra da evrimsel bakış açısından açıklayacağım. Evrimsel kelimesine takılmayın , zira aklınıza yatacak bir mekanizmadan söz edeceğim. Söz konu maymunlara uzanmayacak :).

cinsel-duyarlilik

Clitoral Unhooding: Cinsel Duyarlılığın Arttırılması

Bunu Türkçeye çevirmeye kalktığımızda sanki erkeklerdeki sünnete benzetildiği için orjinal dili üzerinden anlatmak daha sağlıklı olacaktır. Çünkü kadın sünneti bazı toplumlarda kadının cinsel ilişkideki hissiyatını azaltmayı amaçlayan ve klitorisin kesildiği vahşi bir işlemdir (Not: tedavisi mümkün bu arada).

cinsel-duyarlilik

Messenger

Doktora Sor

WhatsApp

Şimdi Ara