Sir. Isac Newton’un En Sevdiği Estetik İşlem: Bichat Fat Pad Removal (Hollywood Yanak Estetiği)

Bir elma ağacının altında mışıl mışıl öğle uykusu çekerken bir elma düşer ve “neden” sorusunu sorar. Neden bu elma kopunca yere düştü? Ve ağırlığı olan her şey neden yer çekimi doğrultusunda düşmekte? O günden bugüne Newton’un da bizim de hayatımızda birçok düşüş yaşandı. Yerçekiminin olduğu her yerde ağırlığı olan her şey düşer. Yanaklarımız da buna dahildir 🙂

Yaşlanma ile birlikte yanaklarımızın sarktığını hepimiz biliyoruz. Ama Bazılarımız daha şanssız, yaşlanıp da yerçekimi asılmadan çok daha önce yanakları sarkmış gibi görünür. Yüzün alt yarısı elmacıklarına göre daha dolgun görünür. Bu görüntü sarkık olmasa da bir yüzde bazen sarkık bazen de kendini bırakmış bir efekt yaratır. Yüzümüzün bu tombul etkiden kurtulabilmesi için yapılacak şeylerden biri orta yüz germe ile alt segmenti yukarı taşıyarak elmacıkları güçlendirmek, bir diğer ise alt yanak bölgesinde bulunan “bichat yağ yastıkları” denilen 3x3x3 cm küp kadar ortalama hacmi olan yağ yastıklarını yanaklardan çıkarılması olabilir.

Hollywood Yanak Estetiği operasyonu; ağız içerisinden yapılacak lokal anestezi ile yaklaşık 15 dk. İçerisinde her iki yanaktan bichat yağ yastıkları çıkarılarak (bichat fat pad removal) yanakların bir miktar daha çökmesi sağlanabilir.

Hollywood Yanak Estetiği operasyonuna elbette her hasta uygun değildir. Hele ki elmacıkları çok zayıf ve ileri yaşlarda midface lift yaparken bichatların kullanılması çok önemli bir fayda sağlayacak ise onları almamak lazım. Doğru hastayı yaşı ve beklenti düzeyine göre değerlendirmek lazım.

Bichat yağ yastığı çıkarılması ( bichat removal) sonrası günlük yaşantıya dönüş hemen olmaktadır. Elbette o hafta içerisinde antiseptikli gargaraların kullanılması gerekecektir. Bu arada unutmadan çıkarılacak bichat yağının miktarı kişinin anatomisine özgü olarak sabit bir hacimdir. Yani cerrahınızın eksik alması mümkündür ama çıkarabileceği maksimum hacim sizin anatomik yapınıza göre değiştirilemez bir miktardadır. Bichat yağ yastığı çıkarılması öncesinde bu detayın doktorunuz ile tartışılması son derece önemlidir…

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

error: İçerik korunuyor !!