Estetik Cerrahide Türkiye

Kadın veya erkek, günümüzde estetik cerrahi her ülkeden her kesimden ilgi gören bir konudur. Ülkelerin kendi içlerinde değişen sağlık politikaları ve uygulamaları vardır. Bu bağlamda Türkiye sağlık hizmetlerinin dünyada en ekonomik olduğu ülkelerden biridir. Elbette ekonomik olması bir ülkenin yada merkezin estetik cerrahi amacı ile tercih edilmesini sağlamamaktadır.  Peki Türkiye’nin estetikte  böylesine trend olmasının nedeni nedir?

 

Türkiye Avrupa ve Dünya  tıbbına yön veren bir çok alimin doğduğu ve eser verdiği bir coğrafyadır.  Aesculap tan Galene, İbni Sina (Avicenna) dan Hipokrat’a tıbbın ataları bu yurdun bir parçası olmuştur. Hal böyle olunca doğu ve batının bileşiminde bir tıp kültürü bu topraklarda hüküm sürdü ve sürmektedir. Dünya literatüründe Türkiye kaynaklı bir çok bilimsel çalışma bulunmaktadır. Türkiye’nin bu sosyolojik yapısı estetikle birleşince estetik cerrahide dünya çapında söz sahibi olmuştur.

 

Birçok yurtdışı hasta için ekonomik seçeneklerin olması da eklenince  estetik tatili konseptini doğmuştur.  Turizm açısından eşsiz olan ülkemiz estetik cerrahi seçeneklerini değerlendiren hastalar için ekstra bonus olmaktadır.

 

Türkiye’miz, bir dünya şehri olan İstanbul’umuz, estetik cerrahide de bir dünya markası olma yolunda dev adımlarını atmaya devam etmektedir.

 

Ulusal misafirperverliğimizle sizleri de ülkemizde görmekten mutluluk duyarız.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.