ESTETİK CERRAHİ

 • Yüz Germe Estetiği

  Duvarda gördüğünüz o saatin saniyeleri umarsızca ilerliyor. Hiçbir şey onu ilgilendirmiyor. Ne olursa olsun o ilerleyecek. Benzer bir saat hücrelerimizde de hiç durmaksızın işlemekte ve yer çekimi denilen inatçı kuvvet tüm dokularımıza asılarak aşağıya çekmekte. Savaşı onların kazandığının ilk işaretleri: YAŞLANMAK. Önce derinin elastik kuvvetleri direncini kaybeder, sonra da vücudumuzu kaplayan k..

 • Meme Büyütme Estetiği

  Meme Büyütme Estetiği “Daha Büyük Bir Meme” Ulusal özelliğimizdir, ergenliğe girerken gelişmeye başlayan memelerden dolayı saklama dürtüsü ortaya çıkar. Genç kızlar kambur olur. Hatta organın adı da göğüstür, meme bile diyemeyiz nedense. Bir grup var ki bunları hiç yaşamaz. İşte bu onların hikayesi. Elbette her zaman böyle değildir. Hastalarımızın yaklaşık yarısında ergenlik sonrasında ta..

 • Burun Estetiği Ameliyatı

  Burun Estetiğini Düşünmek Etrafınıza bakın. Bazı yüzleri ve burunları daha beğeneceksiniz. Peki neden? Beğeninizin kaynağını nedir? Bir burun kendi içerisinde de birçok estetik kısımlara ayrılır; burun ucu, burun sırtı, kanatlar gibi. Bunların birbirine oranı, diğer yüz yapıları ile uyumu, belki kaş dizaynınız, alnınızdaki ovallik, elmacıklarınız ve çeneniz ile ilişkisi…. daha bir çok neden ..

 • Selülit Tedavisi ve Cerrahisi

  Selülit Tedavisi Klasik bir bilgi olarak selülit derinin hemen altında buluna dikey septalar arasına sıkışan ve şişen yağ hücreleri sonucunda oluştuğunu biliyoruz.  Bu dikey septaları deri altında minik odacıklar oluşturan duvarlar olarak düşünebilirsiniz. Klasik selülit tedavi uygulamaları bu septaları ortadan kaldırmayı hedeflese de bu çok kolay değildir. Zira bu problemle yüz yüze olan  kadınla..

 • Orta Yüz Germe Ameliyatı

  Orta Yüz Germe Ameliyatı Yüz estetiğinde bir çok konu iç içe girdiği için, her ne kadar teknik açıda çok farklı bir ameliyat olsa da, orta yüz germe (midface lift ) felsefesini yüz germeninkinden ayırmak pek mümkün değildir. Bu nedenle bu konuyıu okumaya başlamadan önce sitemde buluna  yüz germe (facelift) kısmını incelemenizi öneririm. Daha önce de […]..

 • Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

  Revizyon Rinoplasti (Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı) Burun estetiği ameliyatı sonrasında istenilmeyen bir sonuç oluşmuş ve ikincil bir işlem gerekiyor ise revizyon rinoplastiden söz ediliyor demektir. Bu biraz tatsız bir konu da olsa cerrahinin gerçeğidir. İyi tarafından bakalım: çözümü vardır. Peki neden burun revizyonu ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır? Bunun bir kısım nedeni cerrahi hatalara, b..

 • Hi-Def LipoSelection

  LipoSelection Nasıl Oluşuyor? Size çok alakasız gibi görünebilecek 2 fizik olayı örneğinden söz ettikten sonra VASER Hi Def teknolojisinin nasıl oluyor da LipoSelection yaptığını açıklayacağım. Güneşli bir günde dışarıda gezen biri siyah tişörtlü biri beyaz tişörtlü iki kişiden hangisi havanın daha sıcak olduğunu düşünür sizce. Buna hemen herkes siyah diyecektir ve doğrudur. Neden? Siyah rengin [&..

 • VASER® Liposuction ile Yağ Aldırma

  VASER® Liposuction ile Yağ Aldırma Vücudumuzdaki yağlar enerji deposudur, zor günler için, hastalık zamanlarında, aşırı eforda o depoları kullanırız. Vücudumuz için amortisör gibidir. Tüm darbelerin şiddetini azaltır. Eklem ve tendonlar için çalışma güvenliğidir. Ama fazlası sağlık açısından ciddi problemdir. Estetik açıdan ise felaket. Bu yağları vücuttan uzaklaştırma yöntemleri üzerine konuşmada..

 • Karın Germe Ameliyatı

  Laparoskopik İzsiz Karın Germe Ameliyatına Uygun musunuz? Burada size herhangi bir iz kalmaksızın nasıl karın germe ameliyatı yapılacağını anlatacağım. En önemli soru bu ameliyat neden ortaya çıktı ve acaba siz karın germe ameliyatına uygun şanslı grupta mısınız? Vücut şekli yağlanamaya bağlı olarak bozulan bir çok hasta ile görüşüyoruz ve liposuctiondan (yağ aldırma), karın germe ameliyatına (abd..

 • Kepçe Kulak Ameliyatı

  Kepçe Kulak Ameliyatı Elinize kalem verip hadi çizin denilse hatlarını hatırlamakta zorlanacağınız derecede kıvrımları ve engebeli yüzeyi olan kulaklarımız aslında son derece muntazam bir geometriye sahiptir. Bunu ancak katlantılarında yada açılarında bir sorun olduğunda çok net olarak anlarız. Kepçe kulak denildiğinde kulak kepçesinin olması gerektiğinden daha büyük bir açı ile öne doğru eğilmiş ..

 • Kol ve Uyluk Germe Ameliyatı

  Yaşlanma süreci ve yerçekimi vücudumuzun hiçbir kısmına ayrıcalık tanımaz. Derimizin dermis tabakasında elastik yapılar bozulur. Özellikle kilo alıp verme miktarınızla da ilişkili olarak sarkma miktarınız artar. Yâda henüz sarkmalar oluşmamış fakat gerek uyluk içerisinde gerekse kol üst iç yarısında aşırı yağlanmalar olabilmektedir. Böyle bir durumda aynı seansta yağ aldırma (liposuction) ve germe..

 • BBL Brezilya Kalçası (Popo) Estetiği

  Popolar Nereye Kadın vücudunda çeşitli kısımları için kadın figürünün nasıl yansıttığına dair bazı kriterler toplumda oluşmuştur. Örneğin kaşların dış kenarlarının yukarı kavisli olması daha çekici algılanacağı ortak görüştür (aksi bir çok örnek olsa bile), burnun üzerindeki hafif bir kalkık yapı, el parmaklarının ince ve uzun olması, boyunun biraz uzun olması. Hatta meme için bile ulusal [&hellip..

 • Burun Ucu Estetiği

  Burun Ucu Estetiği Üzerine Düşünceler Bir burunu güzel yada kötü gösteren bir çok ayrıntı vardı. Herkes kendi burnundaki en problemli alanları ön planda görür. Bir istatistiğe vurursak eğer burun ucu bu konuda liderdir. Peki burun ucu neden bu kadar önemlidir ve biz burun ucunu nasıl şekillendiriyoruz? Bizlerin “Tip” dediği burun ucunu oluşturan yapılardan söz etmek […]..

 • Doğum Sonrası Estetik

  Bir kadının doğum yaparak bir başka canlıyı dünyaya getirmesinden daha mucizevi bir olay olamaz. Ve bir kadının bu süreçte aldığı hazzında tarifi yoktur diye düşünüyorum. Ama gelin görün ki bu mucizevî olayın kadın bedenine faturası çok ağır olmaktadır. Gebelik süresince değişen hormonal dengeler beraberinde kiloda artışı, bacaklarda ve karın bölgesinde çatlaklar, ciltte lekelenmeler, aşırı meme [..

 • Göz Kapağı Estetiği

  Göz Kapağı Estetiği Daha çok göz kapağı estetiği olarak bilinen blefaroplasti sosyal hayatımız üzerindeki gücü tartışılmaz ameliyatlardır. İletişim kurmakta olduğumuz kişileri dinlerken ya gözlerine ya dudaklarına bakarız. Bu iletişimde ne derece ön planda olduğunu gösterir bize. Bununla birlikte yaşlılığın ve yaşamın yıpratıcı etkileri de önce göz kapaklarımızda kendini gösterir. Göz kapağını olu..

 • Lipödem Tedavisi ve Ameliyatı

  Lipödem Tedavisi ve Ameliyatı Halk arasından ağrılı yağlanma olarak ta bilinen lipödem özellikle kadınların %10’unu etkileyen bir durumdur. Erkeklerde hemen hemen hiç görülmez. Bu genetik özelliklerle ilgili bir durumdur. Genetik olarak yatkın kişilerde gebelik, hareket azlığı, kortizon tedavisi, alt ekstremite cerrahisi sonrası ortaya çıkabilir. Obez hastalara çok benzese de vücudun üst kısmı nor..

 • Jinekomasti Ameliyatı

  Jinekomasti: (Erkeklerde Meme Küçültme) Jinekomasti erkeklerdeki kadınsı meme oluşumudur. Bir erkekte kadın tipi meme oluşmasının çok çeşitli nedenleri vardır. Bunlardan en sık olanı gelişimin doğal bir süreç olup ergenliğe girmek üzere olan erkeklerde görülen şeklidir. Bu durum birkaç yıl içerisinde kendiliğinden düzelecektir. Ergenliğe geçiş hormonal dalgalanmaların son derece fazla olduğu bir d..

 • Vajina Daraltma Ameliyatı

  Vajina Daraltma Kadınlarımızın cinsel kimliklerini keşfi özellikle bizim gibi toplumlarda sancılı süreçler geçirmektedir. Toplumun eğitim seviyesi yükselişte bile olsa özünde var olan muhafazakar yapının değişmesi daha çok uzun zaman alacak gibi görünüyor. Cinsel kimliğin gelişimi ile kadınlarda genital organların yapı ve fonksiyonu üzerinde de bir çok sorgu sual ortaya çıkmıştır. Muayenede bir ço..

 • Koltuk Altı Terleme Tedavisi

  Koltuk Altı Terlemesinin VASER ile Çözümü Aksillar Hiperhidrozis olarak ta adlandırılabilen koltuk altı aşırı terlemesi ciddi bir sosyal problemdir. Koltuk altı terlemesinin cerrahi olmayan tedavileri arasında topikal uygulanan ürünler, ağızdan alınan bazı ilaçlar, uygulaması çok zorda olsa elektroporasyon ve botox sayılabilmektedir. Bu seçenekler arasında uygulaması ve sonucu arasındaki ilişki en..

 • Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı

  Cinsiyet Değiştirme Ameliyatında İleri Cerrahi Teknikler Yirminci yüzyılın ortalarında hala bir çok ülkede transseksüalite suç olarak kabul görüp, hastalar dışlanırken bir takım cerrahlar topluma öncü olan düşüncelerle insanları bilgilendirmeye çalışıyor ve bir taraftan da meslektaşları tarafından burun kıvrılsalar bile cinsiyet değiştirme ameliyatının tekniğini geliştirmeye çalışıyorlardır. Bir ç..