Doğal Burun Estetiği

Burun yüzün estetik alanını kaplayan çok önemli bir bölgedir. İnsanlarla ilk karşılaştığınız zaman yüzüne baktığınız için burun dikkat çeker. Ayrıca en zor bölgelerden biri olduğu için her insanın burnu hokka gibi güzellikte olmaz. Bundan dolayı burun estetiği cerrahi operasyonlar arasında en çok tercih edilenlerin ilk başında gelmektedir. Estetik cerrahında özel bir yeri olan burun ameliyatı için geniş çağlı araştırma yapmalısınız. Tıp adında ise; rinoplasti olarak geçiyor. Estetik yaptırmak elbette daha güzel görünmek ve yeni form kazandırmaktır. Burun en fazla değiştirilenler arasında olduğu için estetik dendiği ilk akla gelendir. Bunun için burun estetiği ülkemizde her geçen gün daha da gelişme gösteriyor. Hastanın ilk dikkat ettiği unsur ise; kesinlikle yüzde belli olmaması ve tamamen doğal görünmesidir.

Burun estetiği yapılırken burun kaldırmadan, indirmeye, burun deliklerinin küçültülmesine kadar çeşitli operasyonlar vardır. Elbette kırıklar oluşmuşsa kesinlikle düzeltilerek hastanın rahat nefes alması sağlanır. Çökükler, eğikler, asimetrik duruşların hepsi estetik açısından kişi için büyük sıkıntıdır. Estetik görünümünün yanı sıra eğer nefes almada zorlanmalar meydana gelmişse çeşitli operasyonlar yapılabilir. Estetik olarak ise; her kişinin kendi yüz şekline göre tasarlanması gerekmektedir. Herkesin yüz şekli farklı olduğu için bilgisayarlı ortamda burun tasarımı yapılması ilk sırada yer alıyor. Estetik ve doğal görünmek her zaman çok önemlidir. Doğal görünmek istiyorsanız hiç şüphesiz doktorunuzun size uygun gördüğü burunu yaptırmanız gerekiyor.

Burun estetiğinde yaş faktörü de ilk sıralardadır. Gelişimini tamamlamış kişiler rahatlıkla estetik ameliyatı yaptırabilir. Burun estetiği fiyatları doktoruna ve yapılan hastaneye göre değişmektedir. Özel bir durum olduğu için estetik fiyatları biraz yüksektir. Ancak doktorunuzla anlaştıktan sonra kolaylık sağlanabilir. Hokka gibi bir burun için sizde bir an önce araştırma içerisine girebilirsiniz.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.