dhi saç ekimi

DHI Saç Ekimi

Saç ekimi genelde erkeklerin daha az da kadınların bir problemidir. Günümüz teknolojisinde bir çok harika yöntemle saç ekmek ve başarılı sonuçlar almak mümkün ama gel gör ki saçların tıraş edilmesi var ki önümüzdeki bu kolay ve etkili olan yönteme uzak durmamıza neden olabiliyor.

Kadınların neredeyse hepsi, erkeklerinde bir kısmı saç ekiminde tıraş edilmeyi kesinlikle istemez. Sosyo kültürel pozisyonları da genelde izin vermez. Peki ne yapacağız, o kadar çaresiz miyiz?

Elbette değil. 1990 da Korede Dr. Choi tarafından kendi adı ile anılan Choi Pen icat edildi (Choi kalemi, Choi iğnesi, Choi İmplanter). Choi iğnelerine bildiğimiz FUE tekniği ile alınan saç greftlerini tek tek yerleştirebileceğimiz ince bir kanal bulunur.

FUE saç grefti bu kalemin içerisine yerleştirildikten sonra saçın ekileceği alana, saç kılı olması gerektiği açıda batırılır. Choi iğnesinin kafa derisine batırılması ardından greft iğnenin mekanizması gereği deri altında kalacak çekilde saç grefti enjekte edilir.

Bu şekilde saç greftleri Choi iğne ucu ile tek tek ekileceği alana taşınmaktadır. Saç greftinin kanal açılmaksızın direkt taşınması nedeni ile Direct Hair Transplantation- Implantation (DHT, DHI) olarak adlandırılmaktadır.

Elbette Choi impalntera greftlarin yerleştirilmesi zahmetli ve süreci uzatan bir işlemdir. Bu nedenle daha kalabalık bir ekim ekibi gerektirir.

Bu da maliyeti elbette arttıracaktır. Bununla birlikte bir kısım hastalar için saçların tıraşsız olarak ekilebilmesi saç ekimi teknolojisinde ne kadar ileri bir noktada olduğumuzun iddialı bir belirtecidir.

DHi Yöntemin Klasik FUE’den Farklıkları Nelerdir?

– DHi saç ekimi yönteminin en önemli farklarından biri saçların tıraş edilmeden ekim yapılabilmesine olanak sağlamasıdır.

– Saç kökleri donör bölgeden alındıktan sonra 1-2 dakika içinde ekildikleri için, saç köklerinin vücut dışında beklemeleri söz konusu değildir. Bu da saç köklerinin zarar görme ihtimalini çok aza indirmektedir.

– Saçların tamamen dökülmediği alanlarda, saç arasına daha kolay ekim yapabilmesi söz konusudur.

– Özellikle dar alanlarda yapılan saç ekimlerinde daha yoğun saç ekimi yapılabilir.

DHi Yöntemin Dezavantajları Nelerdir?

– Operasyon, klasik FUE ile kıyaslandığında daha uzun sürmektedir.

– Yöntem çok hassas bir işlem olduğu için aşırı dikkat gerektirir. Bu da yöntemin maliyetini yükseltir.

– Kanalların açılması klasik FUE’ den farklı olduğu için, yeterince deneyim sahibi bir saç ekim merkezi uzmanı tarafından uygulanması önemlidir.

– DHi yönteminde her kök alındıktan sonra bekletilmeden ekilmektedir. Dolayısıyla bu köklerin ekilecek alana daha önceden ekilen kökler ile eşit açı ve yönde yerleştirilmesi tecrübe gerektiren bir durumdur.

DHI Saç Ekimi Fiyatları 2022

DHI yine fue tekniği gibi başlar ve alına greftler Choi iğnesine tek tek yerleştirilir. O yüzden teknik olarak son derece zor ve süresi daha uzun bir işlemdir. Bu nedenle DHI Saç Ekimi işlemi Fiyatlandırması Klasik FUE saç ekimi fiyatlandırmasından farklıdır. Lütfen DHI Saç Ekimi Fiyatları için bize ulaşın.

Saç ekimi hakkında detaylı bilgi almak için hemen tıkla.