Burun Estetiğinde Doktor Seçimi

Teknolojik alanda meydana gelen gelişmelerde büyük bir artış görülmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüm alanlarda büyük değişiklikler ve yenilikler meydana gelmektedir. Özellikle son zamanlarda sağlık konularında elde edilen yenilikler sayesinde birçok hastalığın çaresi bulunabilmektedir. Önceleri sadece birkaç ülkede tedavi edilebilen hastalıklar günümüzde birçok ülkede ve hastanede rahatlıkla tedavi edilebilmektedir. Teknolojik imkânların yaygınlaşmasının sayesinde bu durumun meydana geldiği çok açık ve net bir şekilde söylenebilmektedir. Yakın bir zaman önce giderek yaygınlaşan estetik operasyonları ise dikkatleri çekmektedir. Özellikle son günlerde burun estetiği operasyonlarına olan talep hızlı bir şekilde artmaktadır. Burunlarını beğenmeyenler ve yeni bir buruna sahip olmak isteyen kişiler ilk olarak estetik operasyonları başvurmaktadırlar.

Taleplerinde artış göstermesine bağlı olarak aynı oranda yapılan müdahalelerde de gelişmeler meydana gelmektedir. Her geçen gün artan teknolojik imkânlar sayesinde çok daha başarılı estetik operasyonları yapılabilmektedir. Burun estetiği operasyonuna karar veren bir kişinin ilk olarak dikkat etmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Bunların arasından ilk olarak doktor seçimi gelmektedir. Diğer tüm cerrahi operasyonlarında olduğu gibi işlemi yapacak doktorun başarısı son derece büyük bir önem taşımaktadır. Ülkemizde estetik alanında uzmanlaşmış birçok uzman doktor bulunmaktadır. Bu doktorların yapmış oldukları operasyonlar sonunda son derece başarılı sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Alanında başarısını kanıtlamış bir doktor, ilk olarak hastasının istediği burun modelini anlamaya çalışmaktadır. Daha sonra dijital ortama aktarılan hastanın fotoğrafları üzerinde bir burun modeli oluşturulur. Burunun işlevsel özelliği de olduğu için her zaman kişinin istediği burun modeli tam olarak yapılamayabilir. Bu noktada doktorun gerekli açıklamalarda bulunması gerekmektedir. Operasyonunu ardından ise aynı şekilde doktorun hastasıyla yakından ilgilenmesi gerekmektedir. Başarılı bir sonuç için bu süreç son derece büyük bir önem taşımaktadır.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.