Burun Estetiği Ameliyatları

Burun estetiği olmaya karar verdiniz. Birkaç gün sonra bir cerrahın bıçağı altına hem de genel anestezi ile yatacaksınız. Teslimiyetin zirvesi yani. Olaya hakim olmalı, tüm süreci yönetmelisiniz. Öyle mi? Üzgünüm bu komik bir çaba. Özellikle biz plastik cerrahlar açısından. Rinoplasti, namı diğer burun estetiği öyle özel bir konu ki herhangi bir tıp yada tıp uzmanlığı eğitimi alan bile konuya hakim olamaz. Yani sizin hiçbir şansınız yok.
Yapabileceğiniz en iyi şey cerrahınıza tanımak ve ona güvenmek. Çünkü cerrahlar kendi ruhuna göre bir cerrahi felsefeye sahiptir ve size bunu yansıtacağından emin olabilirsiniz.

Peki bu çok mu zor? Eğer henüz doğru doktorunuzu bulamadınız ve lütfen ameliyat olmayın.

Burada mümkün olduğunca açık yazdığım ve beni yansıtmasını dilediğim bir takım yazılar bulacaksınız. Lütfen sabırla okuyun. Çünkü burun estetiğinin bir defada olup halletmek istediğinizi unutmayın. Emin olun ben de öyle istiyorum….

burun-estetigi
burun-estetigi

Burun Estetiği Ameliyatı ve Fiyatları

Etrafınıza bakın. Bazı yüzleri ve burunları daha beğeneceksiniz. Peki neden? Beğeninizin kaynağını nedir? Bir burun kendi içerisinde de birçok estetik kısımlara ayrılır; burun ucu, burun sırtı, kanatlar gibi. Bunların birbirine oranı, diğer yüz yapıları ile uyumu, belki kaş dizaynınız, alnınızdaki ovallik, elmacıklarınız ve çeneniz ile ilişkisi….

revizyon-burun-ameliyati

Revlzyob Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı sonrasında istenilmeyen bir sonuç oluşmuş ve ikincil bir işlem gerekiyor ise revizyon rinoplastiden söz ediliyor demektir. Bu biraz tatsız bir konu da olsa cerrahinin gerçeğidir. İyi tarafından bakalım: Çözümü vardır.

revizyon-burun-ameliyati
burun-ucu-estetigi
burun-ucu-estetigi

Burun Estetiği Ameliyatı ve Fiyatları

Bir burunu güzel yada kötü gösteren bir çok ayrıntı vardı. Herkes kendi burnundaki en problemli alanları ön planda görür. Bir istatistiğe vurursak eğer burun ucu bu konuda liderdir. Peki burun ucu neden bu kadar önemlidir ve biz burun ucunu nasıl şekillendiriyoruz?

let-down-rinoplasti

Letdown Rinoplasti

Let down rinoplasti yada bir diğer ifade ile Preservation rinoplasti Fransız cerrah Yves Saban tarafından geliştirilmiş ve dünyaya tanıtılmış bir yöntemdir. Peki nedir let down rinoplasti (preservation rinoplasti), hangi ihtiyaca cevap vermek için düşünülmüş, ve nasıl yapılır? Bu konulara değinelim şimdi.

let-down-rinoplasti