Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiğinde bazı püf noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi yapılan operasyonun sonrasında burnun tam olarak doğal bir görünüme kavuşmasıdır. Eğer estetikli bir duruş olursa dışarıdan kötü gözükebilir. Bu nedenlerden dolayı da her hastaya özel olarak bilgisayarda tasarımlar yapılması gerekmektedir. Her hastaya uygulanacak işlem standart değildir. Eğer ameliyat sonucunda burnunuz eskisinden daha sağlıklı bir görünüme kavuştuysa, nefes alıp vermede sıkıntı yaşamıyorsanız ve burnunuzun görünümü doğalsa geçirdiğiniz operasyon başarılı olmuş demektir. Burun yüzün estetiksel kısmı açısından büyük önem taşır. Yüzün tam ortasında bulunan burun yüz şeklini, gülüşü, mimikler ve yüz hareketlerini oldukça etkiler. Bu operasyonlar buruna şekil verilmesi amacı ile yapılmaktadır. Burun ucu işlemlerinde; sivriltme, kaldırma, kalınlaştırma ve indirme işlemleri uygulanabilmektedir. Burunun sağ ve sol kısımlarında göçmeler, içe doğru çökükler varsa bunlar da dolgunlaştırma işlemi ile sorunu çözebilir. Hastanın sorunlarına bağlı olarak ve istediği burun yapısına göre birden fazla operasyon çeşidi uygulanması mümkündür. En sağlıklı ve güzel olan estetik operasyonları burun ile yüzün diğer kısımlarının orantısının bozulmaması, tamamen doğal bir görünüme sahip olması ve soluk alıp vermede sıkıntı çıkarmamasıdır.
Estetik ameliyatlar için ideal yaz 18 veya 19 dur. Çünkü bu yaşlarda hastalar fiziksel gelişimini tamamlamış olur. Fiziksel gelişimin yanı sıra ruhsal gelişimin tamamlanması da önemlidir. Operasyon geçirecek olan hasta mucize beklememelidir veya hayranı olduğu bir kişinin burnuna tam olarak sahip olamayacağını bilmelidir. Eğer beklentilerini yüksek tutarsa hayal kırıklığına uğrar. Bu yüzden de psikolojik gelişimin yerinde olması da önemlidir. Estetik genel anestezi işlemi ile yapılmaktadır. Ameliyat süresi işleme göre değişse de 2 ila 4 saat sürmektedir. Daha önce belirlenen kemik ve kıkırdak tasarımı buruna uygulanmaktadır. Operasyon sonrası hafif ağrılar ve şişlikler oluşabilir fakat en fazla 1 hafta sonra iyileşme olacaktır.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.