yanak-yag-yastigi

Bichat (Hollywood Yanağı)

Sir. Isac Newton’un En Sevdiği Estetik İşlem: Bichat Fat Pad Removal (Hollywood Yanağı)

Bir elma ağacının altında mışıl mışıl öğle uykusu çekerken bir elma düşer ve “neden” sorusunu sorar. Neden bu elma kopunca yere düştü? Ve ağırlığı olan her şey neden yer çekimi doğrultusunda düşmekte? O günden bu güne Newton’un da bizim de hayatımızda bir çok düşüş yaşandı. Yerçekiminin olduğu her yerde ağırlığı olan her şey düşer. Yanaklarımız da buna dahildir 🙂

Yaşlanma ile birlikte yanaklarımızın sarktığını hepimiz biliyoruz. Ama Bazılarımız daha şanssız, yaşlanıp da yerçekimi asılmadan çok daha önce yanakları sarkmış gibi görünür. Yüzün alt yarısı elmacıklarına göre daha dolgun görünür. Bu görüntü sarkık olmasa da bir yüzde bazen sarkık bazen de kendini bırakmış bir efekt yaratır. Yüzümüzün bu tombul etkiden kurtulabilmesi için yapılacak şeylerden biri orta yüz germe ile alt segmenti yukarı taşıyarak elmacıkları güçlendirmek, bir diğer ise alt yanak bölgesinde bulunan “bichat yağ yastıkları” denilen 3x3x3 cm küp kadar ortalama hacmi olan yağ yastıklarını yanaklardan çıkarılması olabilir.

Ağız içerisinden yapılacak lokal anestezi ile yaklaşık 15 dk. İçerisinde her iki yanaktan bichat yağ yastıkları çıkarılarak (bichat fat pad removal) yanakların bir miktar daha çökmesi sağlanabilir.

Elbette her hasta buna uygun değildir. Hele ki elmacıkları çok zayıf ve ileri yaşlarda midface lift yaparken bichatların kullanılması çok önemli bir fayda sağlayacak ise onları almamak lazım. Doğru hastayı yaşı ve beklenti düzeyine göre değerlendirmek lazım.
Bichat yağ yastığı çıkarılması ( bichat removal) sonrası günlük yaşantıya dönüş hemen olmaktadır. Elbette o hafta içerisinde antiseptikli gargaraların kullanılması gerekecektir. Bu arada unutmadan çıkarılacak bichat yağının miktarı kişinin anatomisine özgü olarak sabit bir hacimdir. Yani cerrahınızın eksik alması mümkündür ama çıkarabileceği maksimum hacim sizin anatomik yapınıza göre değiştirilemez bir miktardadır. Bichat yağ yastığı çıkarılması öncesinde bu detayın doktorunuz ile tartışılması son derece önemlidir.
Hayatınızdaki tek düşüş yerçekiminden olsun gerisini Newton, pardon biz hallederiz 🙂

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Instagram

https://www.instagram.com/ozanbalik/Bu site kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastaların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.

Op. Dr. Ozan Balık

1975 Yılında Adana da Doğumlu olan Op.Dr. Ozan Balık 1992 de Adana Karşıyaka Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Elektronik Mühendisliğine girdi. Kendi de o dönemlerde bir dizi ameliyat geçirirken hekimliğe olan eğilimini farketti. Op.Dr. Ozan Balık bilgisayar tabanlı 3D modellemeleri yüz estetiği cerrahisine uygun hale getirerek, “bilaminar yüz germeler, Meme Estetiği ve yapısal burun estetiği” konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim Op.Dr. Ozan Balık Levent Mah. Çilekli Cad. No:10 Beşiktaş İSTANBUL Tel: 0212 215 53 33 - 0532 445 87 33 Mail: ozan.balik@gmail.com
E-Bülten


Gizlilik SözleşmesiSEO Optimization By Rank Medya | Copyright 2015 Ozan Balık | Tüm Hakları Saklıdır.